Εργοτέλης-Πλατανιάς 2-1

Δείχνοντας καλά στοιχεία ο Εργοτέλης νίκησε με 2-1 τον Πλατανιά το απόγευμα του Σαββάτου (3/8) σε φιλική αναμέτρηση στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (3/8)) στο Παγκρήτιο Στάδιο ο Εργοτέλης επικράτησε με 2-1 του Πλατανιά.

Τα γκολ για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη σημείωσαν ο Περέιρα στο 1ο λεπτό και ο Χαντί στο 79ο λεπτό έπειτα από σέντρα του Τζανακάκη.

Για τους φιλοξενούμενους του Μαρίνου Ουζουνίδη είχε προσωρινά ισοφαρίσει ο Γουνδουλάκης στο 45ο λεπτό.

Ο Εργοτέλης είχε μια ακόμη καλή ευκαιρία στο ματς στο 53' όταν από σέντρα του Χρυσοφάκη, ο Αναστασάκος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Γεωργαλίδη.

Εργοτέλης: Αθανασίου (67' Καβουσάκης), Σαρρής (80' Παντελάκης), Γιοβάνοβιτς (73' Μπουχαλάκης), Τζανακάκης, Πίτσος (80' Ρέντζας), Κοιλιάρας (65' Πελέ), Καρντόσο (26' Κοζορώνης), Χαντί (80' Λεονάρντο), Περέιρα (65' Μπαντιμπανγκά), Χρυσοφάκης (65' Ρομάνο), Αναστασάκος (80' Δωματάς).

Πλατανιάς: Γεωργάλιδης, Σέρα, Ράφαελ, Φερνάντες, Αγκιλέρα, Στόλερ, Ιντζίδης, Γουνδουλάκης, Μοράλ, Μπέλιτς, Γιακουμάκης.

Έπαιξαν και οι Περιστερίδης, Τετέ, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης, Ντεντάκης, Φάισκα, Ναζλίδης.