Ένταση με οπαδούς του Ατρομήτου και σεκιουριτά

Η λήξη του αγώνα μεταξύ του Ατρομήτου και του Παναθηναϊκού έφερε... αναταραχή, με φίλους των γηπεδούχων να εισβάλλουν στο γήπεδο για να κυνηγήσουν άνθρωπο της ιδιωτικής ασφάλειας του σταδίου. Διαβάστε λεπτομέρειες.

Ένταση χωρίς λόγο υπήρξε στο Περιστέρι λίγα δευτερόλεπτα μετά την λήξη της αναμέτρησης στο Περιστέρι ( 1-1 ). Με το σφύριγμα της λήξης από τον διαιτητή του αγώνα, μερικά παιδιά έτρεξαν και μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να πάρουν φανέλες από τους παίκτες του Παναθηναϊκού.

Ένας σεκιούριτι προσπάθησε να τα συγκρατήσει και απώθησε βίαια δύο παιδιά, με αποτέλεσμα οι οπαδοί των γηπεδούχων ν' αρχίσουν τις αποδοκιμασίες, ενώ μερικοί μπήκαν στο γήπεδο για να τον κυνηγήσουν.

Αμέσως τα ΜΑΤ παρατάχθηκαν για να απωθήσουν τους οπαδούς των γηπεδούχων και για λίγα λεπτά υπήρξαν μάχες σώμα με σώμα (ένας οπαδός πήρε και το γκλομπ από έναν αστυνομικό).

Ο Γιώργος Σπανός βλέποντας την κατάσταση να ξεφεύγει, αμέσως κατέβηκε στο γήπεδο για να ηρεμήσουν τα πνεύματα ανάμεσα στις δύο πλευρές.