ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τα γκολ του τελικού

Χάρα INTIME SPORTS

Δείτε σε video τα γκολ του τελικού, αλλά και highlights από το ΟΑΚΑ, όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-1 της Ξάνθης και κατέκτησε το Κύπελλο

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε ο Ολυμπιακός το σκορ στον τελικό Κυπέλλου με την Ξάνθη. Υπαίτιος για το 1-0 ήταν ο Μπέρτος, που προσπάθησε με το στήθος να γυρίσει την μπάλα στον Κυριακίδη, αλλά δεν υπολόγισε καλά, με αποτέλεσμα να στρώσει την μπάλα στον Χάρα, ο οποίος μόλις στην πρώτη καλή φάση των "ερυθρολεύκων", άνοιξε το σκορ.

Το 2-0 έγινε στο δεύτερο μέρος, όταν ο Αλεχάνδρο Ντομίνγκες έκλεψε την μπάλα από τον Μπέρτο και με ωραίο σλάλομ και πλασέ στην απέναντι γωνία, νίκησε τον Κυριακίδη. Εκπληκτική ήταν στον πάγκο η αντίδραση του Γιάννη Μανιάτη για το υπέροχο γκολ του συμπαίκτη του.

Το 3-0 έγινε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ενώ το γκολ της τιμής για την Ξάνθη πέτυχε ο Παντελής Καπετάνος λίγα λεπτά πριν το φινάλε του τελικού.