ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Όσκαρ χαμένης ευκαιρίας στον Σίσιτς

Λίγες ημέρες πριν την απονομή των κανονικών Όσκαρ ο Μίρνες Σίσιτς έβαλε σοβαρή υποψηφιότητα για το όσκαρ χαμένης ευκαιρίας στο ποδόσφαιρο. Δείτε πως κατάφερε ο Σλοβένος να στείλει την μπάλα στο δοκάρι από το μισό μέτρο!

Στη φάση τω ν προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας ο ΟΦΗ υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό στο Γεντί Κουλέ με τους Κρητικούς να παίρνουν από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ με τον Ταυλαρίδη.

Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους αλλά ο Σίσιτς έχασε ευκαιρία από αυτές που δεν χάνονται ακόμα και αν προσπαθήσεις αρκετά.

Στο 28ο λεπτό του αγώνα ο Σλοβένος βρέθηκε ανενόχλητος στο δεύτερο δοκάρι με τον τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού εκτός φάσης και την μπάλα στο μισό μέτρο από το τέρμα. Το γήπεδο σηκώθηκε για να πανηγυρίσει το 2-0 αλλά ο Σίσιτς κατάφερε να στείλει το τόπι στο οριζόντιο δοκάρι και τους Κρητικούς ξανά στην καρέκλα τους.