Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (4/3) στη Γ' Εθνική

Μαρουκάκης, Πανηλειακός, Αστέρας Αμαλιάδας

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (4/3) στη Γ' Εθνική

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες και στους οκτώ ομίλους της Γ' Εθνικής, έπειτα από τις αναμετρήσεις που έγιναν την Κυριακή (4/3). Νίκη για Ηρακλή, Αστέρα Αμαλιάδας, ήττα για Προοδευτική στο ρεπό του Εθνικού.

Ο Ηρακλής νίκησε 4-2 εκτός έδρας τον Καμπανιακό και πάει με... φόρα την επόμενη αγωνιστική στο ντέρμπι με τον Άρη Παλαιοχωρίου. Ο Αστέρας Αμαλιάδας με γκολ του Μαρουκάκη επικράτησε 2-0 του Πανηλειακού και μετά το 0-0 του Αστέρα Βλαχιώτη με τον Παναρκαδικό, είναι στο -1 από την κορυφή. Η Προοδευτική ηττήθηκε εκτός έδρας με 0-2 από τον Ιάλυσο.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

 

1ος όμιλος - 19η αγωνιστική

Νέστος Χρυσούπολης-Καβάλα 2-2

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1-0

Άρης Αβάτου-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 4-1

Αετός Ορφανού-Ελπίς Σκουτάρεως 2-5

Απόλλων Παραλιμνίου-Ορφέας Ξάνθης 4-2

ΑΕ Διδυμότειχου-Δόξα Προσκυνητών 2-0

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Απόλλων Παραλιμνίου 45 19

-

2 Ελπίδα Σκουτάρεως 38 19

3 Αετός Ορφανού 36 19

4 Καβάλα 34 19

5 Άρης Αβάτου 28 19

6 Νέστος Χρυσούπολης 28 19

7 Ορφέας Ξάνθης 25 19

-

8 ΑΕ Διδυμοτείχου 24 19

9 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21 19

10 Δόξα Προσκυνητών 16 19

11 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 13 19

12 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9 19

 

2ος όμιλος - 26η αγωνιστική

Αλμωπός Αριδαίας-Άρης Παλαιοχωρίου 0-1

Καμπανιακός-Ηρακλής 2-4

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Πιερικός 0-2

Νάουσα-ΑΠΕ Λαγκαδά 0-0

Μακεδονικός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 6-0

ΑΕ Καρίτσας-Κιλκισιακός 1-1

ΑΟ Καρδίας-Εδεσσαϊκός 4-1

Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Άρης Παλαιοχωρίου 57 25

-

2 Ηρακλής 55 24

3 Αλμωπός Αριδαίας 42 25

4 Μακεδονικός 41 24

5 Πιερικός 36 25

6 Εδεσσαϊκός 34 24

7 ΑΟ Καρδίας 33 24

8 Αγροτικός Αστέρας 33 24

-

9 Νάουσα 31 24

10 ΑΠΕ Λαγκαδά 30 24

11 Κιλκισιακός 27 24

12 ΑΕ Καρίτσας 25 24

13 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 25 25

14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18 24

15 Καμπανιακός 10 24

 

3ος όμιλος - 22η αγωνιστική

Τηλυκράτης-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0

ΑΕ Λευκίμμης-Ερμής Αμυνταίου 1-1

Θεσπρωτός-Νέος Αμφίλοχος 2-0

Δόξα Κρανούλας-Σκουφάς Κομποτίου 2-0

Εθνικός Φιλιππιάδας-Πανλευκάδιος 1-0

Καστοριά-Αστέρας Παραποτάμου 0-3 α.α.

Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Τηλυκράτης 42 21

-

2 Ερμής Αμυνταίου 39 21

3 Νέος Αμφίλοχος 37 20

4 Μακεδονικός Φούφα 37 20

5 ΑΕ Λευκίμμης 35 21

6 Θεσπρωτός 32 20

7 Δόξα Κρανούλας 28 20

-

8 Εθνικός Φιλιππιάδας 27 20

9 ΑΕΠ Καραγιαννίων 24 21

10 Σκουφάς Κομποτίου 18 20

11 Πανλευκάδιος 16 20

12 Αστέρας Παραπόταμου 14 20

13 Καστοριά 9 20

 

4ος όμιλος - 22η αγωνιστική

Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων 0-1

ΑΠΟΚ Βελούχι-Αχιλλέας Φαρσάλων

ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Θήβα 3-0

Αμβρυσσέας Διστόμου-Οπούντιος Μαρτίνου

Αστέρας Ιτέας-Ρήγας Φεραίος 2-0

ΝΠΣ Βόλος-Ολυμπιακός Βόλου 1-0

Ρεπό: Νίκη Βόλου

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 ΝΠΣ Βόλος 56 21

-

2 Νίκη Βόλου 39 20

3 ΓΣ Αλμυρού 36 20

4 Αστέρας Ιτέας 35 20

5 Αμβρυσσέας Διστόμου 31 21

6 ΑΟ Θήβα 30 20

7 Ολυμπιακός Βόλου 30 2

-

8 ΑΟ Σελλάνων 28 20

9 Ρήγας Φεραίος 25 20

10 Αχιλλέας Φαρσάλων 19 20

11 Διγενής Νεοχωρίου 19 20

12 Οπούντιος Μαρτίνου 15 21

13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6 20

 

5ος όμιλος - 18η αγωνιστική

Ζάκυνθος-Τσικλητήρας 3-1

Λεωνίδιο-Αχαϊκή 0-1

Καλαμάτα-Παλληξουριακός 2-0

Αστέρας Αμαλιάδας-Πανηλειακός 2-0

Αστέρας Βλαχιώτη-Παναρκαδικός 0-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΑΟ Βάρδας 3-2

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αστέρας Βλαχιώτη 41 18

-

2 Αστέρας Αμαλιάδας 40 18

3 Καλαμάτα 31 18

4 Πανηλειακός 30 18

5 Παναρκαδικός 29 18

6 ΠΑΟ Βάρδας 27 18

7 Διαγόρας Βραχνέικων 23 18

-

8 Αχαϊκή 22 18

9 Τσικλητήρας Πύλου 21 18

10 Ζάκυνθος 19 18

11 Παλληξουριακός 10 18

12 Λεωνίδιο 2 18

 

6ος όμιλος - 18η αγωνιστική

ΑΠΟ Κερατσίνι-Ρόδος 1-1

Ασπρόπυργος-ΑΟ Λουτράκι 2-0

Πέλοπας Κιάτου-ΑΟ Ζευγολατιού 3-0

Διαγόρας Ρόδου-Ιωνικός 0-0

Ιάλυσος-Προοδευτική 2-0

Ρεπό: Εθνικός

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Εθνικός 33 16

-

2 Προοδευτική 32 17

3 Ιάλυσος 30 17

4 Διαγόρας Ρόδου 29 16

5 Ρόδος 27 16

6 ΑΠΟ Κερατσίνι 25 16

7 Ασπρόπυργος 21 17

-

8 Ιωνικός 20 16

9 ΑΟ Λουτράκι 19 17

10 Πέλοπας Κιάτου 9 16

11 ΑΟ Ζευγολατιού 3 16

 

7ος όμιλος - 18η αγωνιστική

ΑΕ Ερμιονίδα-Αήττητος Σπάτων 1-0

Αιολικός-Τριγλία Ραφήνας 2-0

Ταμυναϊκός-ΑΟ Χαλκίς 0-2

Παναργειακός-Ερμής Κιβερίου 1-0

Θύελλα Ραφήνας-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 4-1

Ρεπό: Πανθηραϊκός

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αήττητος Σπάτων 37 17

-

2 ΑΟ Χαλκίς 26 17

3 ΑΕ Ερμιονίδας 25 17

4 Θύελλα Ραφήνας 23 16

5 Αιολικός 23 16

6 Παναργειακός 23 16

7 Πανθηραϊκός 22 16

-

8 Ερμής Κιβερίου 21 16

9 Τριγλία Ραφήνας 18 16

10 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 18 16

11 Ταμυναϊκός 8 17

 

8ος όμιλος - 18η αγωνιστική

Φωστήρας-Ηρόδοτος 0-2

Αιγάλεω-Κηφισιά 3-1

ΑΟ Παλαιόχωρας-Ατσαλένιος 1-0

Ερμής Ζωνιανών-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-1

Ηλυσιακός-ΟΦ Ιεράπετρας 1-1

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρόδοτος 35 17

-

2 Αιγάλεω 32 16

3 ΑΟ Παλαιόχωρας 26 17

4 Ηλυσιακός 23 16

5 Ατσαλένιος 21 17

6 ΟΦ Ιεράπετρας 20 16

7 Φωστήρας 18 17

-

8 Κηφισιά 17 16

9 Άγιος Ιερόθεος 16 16

10 ΑΕ Μυλοποτάμου 16 16

11 Ερμής Ζωνιανών 12 16

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24