Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Πρωταθλητής ο Ηρακλής, πάει στα μπαράζ ανόδου

Ηρακλής

Πρωταθλητής ο Ηρακλής, πάει στα μπαράζ ανόδου

Ο Ηρακλής συνέτριψε με 7-0 τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας και σε συνδυασμό με το "διπλό" του Λαγκαδά επί του Άρη Παλαιοχωρίου, εξασφάλισε την πρωτιά στον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής και πέρασε στα playoffs ανόδου. Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (24/3).

Μεγάλος νικητής της 29ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής στον 2ο όμιλο ήταν ο Ηρακλής, ο οποίος συνέτριψε εκτός έδρας με 7-0 τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας και σε συνδυασμό με την εντός έδρας ήττα (0-2) του Άρη Παλαιοχωρίου από την ΑΠΕ Λαγκαδά, εξασφάλισε την πρωτιά!

Έτσι, ο Γηραιός κέρδισε το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου στη Football League. Εκεί θα αντιμετωπίσει τους Απόλλωνα Παραλιμνίου, Τηλυκράτη Λευκάδας και Βόλο NFC. Οι δυο πρώτοι του ομίλου θα πάρουν την άνοδο στην δεύτερη τη τάξει κατηγορία. Πέντε γκολ έβαλε για τον Γηραιό ο Ρόβας και από ένα οι Πτηνόπουλος - Παπαδόπουλος.

Στον 3ο όμιλο, ο Τηλυκράτης Λευκάδας νίκησε εκτός έδρας τον Εθνικό Φιλιππιάδας και εξασφάλισε και αυτός την πρωτιά. Στον 4ο όμιλο ο ΝΠΣ Βόλος πήρε μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά εκτός έδρας με 5-1 το Βελούχι.  Με νίκη συνέχισε στον 5ο όμιλο ο πρωτοπόρος Αστέρας Αμαλιάδας, 3-1 την Καλαμάτα. Ο Αστέρας Βλαχιώτη παρέμεινε στο -2 μετά τη νίκη του με 2-0 κόντρα στο Λεωνίδιο εκτός έδρας.

Στον 6ο όμιλο η πρωτιά θα κριθεί στην τελευταία αγωνιστική. Η Προοδευτική νίκησε 3-0 το Ζευγολατιό και με παιχνίδι περισσότερο είναι πρώτη, ενώ ο δεύτερος Εθνικός που με νίκη τελευταία αγωνιστική στη Ρόδο κατακτά την πρώτη θέση, επικράτησε 1-0 του Κερατσινίου.

Στον 7ο όμιλο ο πρώτος Αήττητος Σπάτων που έχει εξασφαλίσει την κορυφή επικράτησε 3-1 του Ερμή Κιβερίου, ενώ σημαντικές νίκες - παραμονής σημείωσαν Πανθηραϊκός και Θύελλα Ραφήνας. Ο ΟΦΙ στον 8ο όμιλο σημείωσε νίκη - παραμονής, 5-0 την Κηφισιά, ενώ ο πρώτος Ηρόδοτος σημείωσε τρίποντο στη φιέστα, επικρατώντας 1-0 της ΑΕ Μυλοποτάμου.

 

Συνθέσεις:

 

ΦΙΛΙΠΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Κούζας, Πέϊκος, Δημητρίου, Μπουντάνι, Κουμπόγλου, Χρυσινόγλου, Αβραμόπουλος, Αρβανιτίδης, Καραχαλίδης, Αλμυράς, Κιμβρακίδης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βοσνιάδης, Ρεβυθόπουλος (74΄Καστριτσέας), Κουρέλας, Γιαννίτσης, Καραντασιάδης, Παναγιωτούδης, Καζναφέρης, Τάι (46΄Κωστούλας), Παπαδόπουλος (46΄Αμαραντίδης), Ρόβας, Πτηνόπουλος (60΄Ανδρεάκος).

 

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ (Βελιτζέλος): Καρακούτσης, Δημητρακόπουλος (78’ Τσότρας), Αγτζίδης, Ταΐρης (65’ Μπάλιος), Αποστολάς (79’ Μανωλιάς), Αποστόλου, Σκέμπι, Κουκουλέκης, Ιγνατίδης, Καρλόπουλος, Σιμόνι.

ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Κατηκαρίδης): Φαρμάκης, Μουχάλης, Παντεκίδης, Κοντέων, Καραμανλής, Σταμπουλής, Ζαννάκης (90’ Νικολλάρα), Έππας, Στεφανίδης Ν., Στεφανίδης Μ., Βουτσιάς (86’ Τσέτσος).

 

Εθνικός Φιλιππιάδας (Νίκος Λάππας): Μολώνης, Χρήστου (55′ Σαραντάρης), Ντούσκας, Μαλλάτος (51′ Τσιάπι), Ευθυμιάδης, Σιώρος (81′ Καραγκούνης), Λέντζος, Ντανάι, Μανιώτης, Κούσης, Σιδηρόπουλος

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Καταγής Σ., Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Πετράκος (62′ λ.τρ. Μπαλογιάννης), Περιστέρης (58′ Καταγής Γ.), Κτενάς, Γραμματικόπουλος (73′ Γεωργάκης), Γκίκα, Καλογέρης, Φέτσης (67΄Καββαδίας)

 

ΑΠΟΚ Βελούχι (Γιάννης Φλωράκης): Ρεσίτης, Κόλλιας, Παχής(81΄ Σακελλαρίου), Ζαραβέλης, Γιαουπλάρι(81΄ Σκοπέτος), Γεωργίου, Τσιμόπουλος, Μπακαλίδης, Κακκάβας, Σερπάνος(78΄ Χρυσικός)

ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης(75΄ Κραβαρίτης), Καλαμίδας, Ζέρης, Παπαδόπουλος(56΄ Δεμηρτζόγλου), Τζελίδης, Διμηνάς, Ουνγιαλίδης(46΄ Ντόσης), Μηλιώτης(66΄ Μαλακασιώτης), Κολλάς, Σαλαμούρας, Μελισσόπουλος

 

Αστέρας Αμαλιάδας: Τσάμης, Μπουζούρας (84' Κασνέτσι), Παπαδόπουλος, Ρόβας, Παγώνης, Ν'Γκουέμ, Σταθάτος (80' Μηνάς), Μπανούσης, Μπαρμπαρούσης (70' Μαρουκάκης), Κέρι, Τόρες (65' Κυριάκος)

Καλαμάτα: Γκόμεζ, Παπουτσογιαννόπουλος, Καλογερόπουλος, Καντούτσης, Λιόλιος, Αθανασόπουλος, Σαραντόπουλος, Μερκούρης, Νινιός (85' Τσιγαρίδης), Τορεζάνι, Κανελλόπουλος (52' Βιγκιλάντε)

 

Εθνικός (Νίκος Κουρμπανάς): Σικαλιάς, Στασινός, Βλάχος, Κρητικός, Ρούσης, Τεγούσης, Δωματάς (70′ Μακρυγιάννης), Κωνσταντίνου, Κατσικοκέρης (75′ Γκέσιος), Ρομάνο (10′ λ.τ. Σωπασής (89′ Κατίδης)), Παυλάκης.

Κερατσίνι (Βασίλης Σπάθας): Τάφα (90+3' Κούμπουλα), Καστράτι, Κυριαζόπουλος, Σιγαλας, Μεγαλοοικονόμου, Παναγιωτόπουλος, Θωμαϊδης (88′ Ντουλιας), Γκιάτης (84′ Τσουβαλτζίδης), Μπερνιδάκης, Διάκος (75′ Καρέλης), Σιάνος.

 

Προοδευτική (Λουκάς Καραδήμος): Μπαντίκος, Παπανικολας, Μητσογιάννης, Ξυγκάκης (64′ Παναγιωτόπουλος), Ζιβάνοβιτς, Ντάλλας, Μπέλερης, Δηλαβέρης, Βλάχος (46′ Νικολόπουλος), Κανελλόπουλος (64′ Σιαννης), Χρήστου (75′ Κουιρουκίδης).

AO Ζευγολατιού (Παντελής Κολλιάκος): Ντάσης (76′ Καραγκούνης), Κουτσουμπέλας, Ζαχαρόπουλος (67′ Μπάρτζης Σπ.), Πολυδωρόπουλος, Σούλι, Βελέντζας, Σπέτσι (80′ Παππάς), Καλλίρης Α., Βαρδουνιώτης, Μαντζώρος, Πατίλα

 

Αήττητος Σπάτων (Π. Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Τσίρος, Κωστόπουλος, Σκαφιδάς (73’ Μωϋσιάδης), Κολλαράς, Κατσικογιάννης, Τσέπας, Σκούμας (65’ Καλογέρης), Γκούμας, Κρητικός (77’ Μαραθιανός), Φαρινόλα

Ερμής Κιβερίου (Γ. Διαμαντής): Παλιγγίνης, Τσελάνι, Παππάς, Παπαϊωάννου, Ζίου, Μαρίνης, Μουσταφά, Καραγκούνης, Κουτσοδήμος, Βεζιρτζόγλου, Γιάννος (54’ Γάλας, 70’ Μπιτζής)

 

Θύελλα (Σ. Ηλιόπουλος): Κατσικάτσος, Ντόσκας, Φύτρος, Σουλτανίδης, Σωτηριάδης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης (91’ Μαστρογιαννούδης), Αράπης, Μπουντάκης (79’ Μπουντάκης), Δημητρίου, Ζέκιο (87’ Καραπάνος)

Ερμιονίδα (Θ. Στάικος): Στεφανίδης, Κασαπίδης, Μπιμπισίδης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Κιοσές, Τριμπονιάς (67’ Σαλταπίδας), Παλαιοπάνος, Μακρίδης, Τρέσα (72’ Χαρτσιάς), Βασιλέρης (66’ Σταθουλόπουλος)



Πανθηραϊκός (Α. Σκέντζος): Αθανασίου, Τσόπελας, Μπιρμπίλης, Φύτρος, Κεφαλάς, Μανιάς, Ντάμζι, Σάμουελ, Ντούμος, Γκίκα, Αγοραστός

Αιολικός (Κ. Ψυρρόπουλος): Ζαχάρης, Κόπελας, Κρητικός, Κάχιας, Καπταγιαννάκης, Κριπιντίρης, Λαλάς, Διακορώνας, Μιχαλάκης, Μπουρούς, Λαμπράκης

 

Αποτελέσματα και βαθμολογίες:

 

2ος όμιλος - 29η αγωνιστική

Άρης Παλαιοχωρίου-ΑΠΕ Λαγκαδά 0-2

ΑΕ Καρίτσας-Νάουσα 1-4

ΑΟ Καρδίας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 4-1

Εδεσσαϊκός-Καμπανιακός 2-0

Κιλκισιακός-Αλμωπός Αριδαίας 2-0

Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 1-3

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Ηρακλής 0-7

Ρεπό: Πιερικός

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρακλής 62 27

-

2 Άρης Παλαιοχωρίου 61 28

3 Μακεδονικός 44 27

4 Αλμωπός Αριδαίας 42 27

5 Εδεσσαϊκός 41 27

6 Αγροτικός Αστέρας 39 27

7 Πιερικός 39 27

8 Νάουσα 38 27

-

9 ΑΠΕ Λαγκαδά 36 27

10 ΑΟ Καρδίας 36 27

11 Κιλκισιακός 36 27

12 ΑΕ Καρίτσας 28 27

13 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 25 27

14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18 27

15 Καμπανιακός 13 27

 

3ος όμιλος - 25η αγωνιστική

Αστέρας Παραποτάμου-Νέος Αμφίλοχος 1-5

Εθνικός Φιλιππιάδας-Τηλυκράτης 0-2

Μακεδονικός Φούφα-Δόξα Κρανούλας 3-1

Πανλευκάδιος-Θεσπρωτός 0-0

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Σκουφάς Κομποτίου 2-0

Καστοριά-ΑΕ Λευκίμμης 0-3 α.α.

Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Τηλυκράτης 48 23

-

2 Νέος Αμφίλοχος 46 23

3 Μακεδονικός Φούφα 46 23

4 Ερμής Αμυνταίου 42 23

5 ΑΕ Λευκίμμης 41 23

6 Θεσπρωτός 39 23

7 Δόξα Κρανούλας 34 23

-

8 ΑΕΠ Καραγιαννίων 27 24

9 Εθνικός Φιλιππιάδας 27 23

10 Πανλευκάδιος 20 23

11 Σκουφάς Κομποτίου 18 23

12 Αστέρας Παραπόταμου 14 23

13 Καστοριά 9 23

 

4ος όμιλος - 25η αγωνιστική

ΓΣ Αλμυρού-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1

Αχιλλέας Φαρσάλων-Ρήγας Φεραίος 0-1

ΑΠΟΚ Βελούχι-ΝΠΣ Βόλος 1-5

ΑΟ Θήβα-Αστέρας Ιτέας 0-2

Οπούντιος Μαρτίνου-ΑΟ Σελλάνων 2-2

Νίκη Βόλου-Διγενής Νεοχωρίου (28/3, 15:00)

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 ΝΠΣ Βόλος 60 23

-

2 Νίκη Βόλου 42 22

3 Αστέρας Ιτέας 41 23

4 ΓΣ Αλμυρού 40 23

5 Ολυμπιακός Βόλου 36 23

6 Αμβρυσσέας Διστόμου 34 23

7 Ρήγας Φεραίος 34 23

-

8 ΑΟ Θήβα 33 23

9 ΑΟ Σελλάνων 32 23

10 Διγενής Νεοχωρίου 23 22

11 Αχιλλέας Φαρσάλων 20 23

12 Οπούντιος Μαρτίνου 16 24

13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6 23

 

5ος όμιλος - 21η αγωνιστική

Παναρκαδικός-Παλληξουριακός 5-0

Αστέρας Αμαλιάδας-Καλαμάτα 3-1

Αστέρας Βλαχιώτη-Λεωνίδιο 2-0

Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος 4-0

ΠΑΟ Βάρδας-Αχαϊκή 0-1

Τσικλητήρας-Πανηλειακός 1-3

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αστέρας Αμαλιάδας 47 21

-

2 Αστέρας Βλαχιώτη 45 21

3 Πανηλειακός 39 21

4 Παναρκαδικός 33 21

5 Καλαμάτα 33 21

6 Διαγόρας Βραχνέικων 30 21

7 ΠΑΟ Βάρδας 30 21

-

8 Αχαϊκή 28 21

9 Ζάκυνθος 25 21

10 Τσικλητήρας Πύλου 21 21

11 Παλληξουριακός 13 21

12 Λεωνίδιο 2 21

 

6ος όμιλος - 21η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Ιάλυσος 2-1

Εθνικός-ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0

Ιωνικός-Ρόδος 1-0

Πέλοπας Κιάτου-Ασπρόπυργος 0-1

Προοδευτική-ΑΟ Ζευγολατιού 3-0

Ρεπό: ΑΟ Λουτράκι

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Προοδευτική 41 20

-

2 Εθνικός 40 19

3 Ιάλυσος 33 19

4 Διαγόρας Ρόδου 33 19

5 ΑΠΟ Κερατσίνι 32 19

6 Ρόδος 28 19

7 Ασπρόπυργος 27 19

-

8 Ιωνικός 26 19

9 ΑΟ Λουτράκι 19 19

10 Πέλοπας Κιάτου 9 19

11 ΑΟ Ζευγολατιού 3 1



7ος όμιλος - 21η αγωνιστική

Αήττητος Σπάτων-Ερμής Κιβερίου 4-1

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Τριγλία Ραφήνας 2-0

Θύελλα Ραφήνας-ΑΕ Ερμιονίδας 2-0

Παναργειακός-Ταμυναϊκός 2-1

Πανθηραϊκός-Αιολικός 2-0

Ρεπό: ΑΟ Χαλκίς

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αήττητος Σπάτων 43 20

-

2 ΑΟ Χαλκίς 29 19

3 Πανθηραϊκός 29 19

4 Θύελλα Ραφήνας 29 19

5 ΑΕ Ερμιονίδας 28 19

6 Αιολικός 27 19

7 Παναργειακός 27 19

-

8 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 25 19

9 Ερμής Κιβερίου 21 19

10 Τριγλία Ραφήνας 21 19

11 Ταμυναϊκός 8 19

 

8ος όμιλος - 21η αγωνιστική

Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 2-0

Ερμής Ζωνιανών-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-0

Ηλυσιακός-Φωστήρας 2-2

Ηρόδοτος-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-0

ΟΦ Ιεράπετρας-Κηφισιά 5-0

Ρεπό: Ατσαλένιος

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρόδοτος 44 20

-

2 Αιγάλεω 33 19

3 Ηλυσιακός 27 19

4 ΟΦ Ιεράπετρας 27 19

5 ΑΟ Παλαιόχωρας 26 19

6 Άγιος Ιερόθεος 25 19

7 Ατσαλένιος 24 19

-

8 Κηφισιά 20 19

9 ΑΕ Μυλοποτάμου 19 19

10 Φωστήρας 19 19

11 Ερμής Ζωνιανών 15 19

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Deepfake: Tο παράνομο πορνό που εκθέτει το Hollywood

Είναι θέμα χρόνου να πρωταγωνιστήσεις άθελά σου στο επόμενο viral porn video.

Μια προπόνηση crossfit για κάψιμο λίπους

Ένα δυναμικό workout με αλτήρες και σχοινάκι.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24