FOOTBALL LEAGUE

Νίκη για Αναγέννηση στο εξ αναβολής

Με τέρμα πέντε λεπτά πριν το φινάλε, η Αναγέννηση Γιαννιτσών έκαμψε με 1-0 την αντίσταση του Αγροτικού Αστέρα και πήρε την πρώτη εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα της Football League.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και τελικά επιβραβεύτηκαν στο 85ο λεπτό, με τον Καρυοφύλλη να παραβιάζει με σουτ την εστία του Γιακουμή.

Το εντυπωσιακό είναι πως μετά το γκολ ο σκόρερ έβγαλε πάνω στους πανηγυρισμούς τη φανέλα του και αντίκρυσε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, με αποτέλεσμα να αποβληθεί.

Η Αναγέννηση είχε κλασική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ από το 36', με τον Γιόνδη να σημαδεύει όμως το οριζόντιο δοκάρι, με τους φιλοξενούμενους από την πλευρά τους να μην παρουσιάζουν κάτι το ιδιαίτερο στο ματς.