FOOTBALL LEAGUE

Δόξα Δράμας- ΟΦΗ 0-2

Με δύο γκολ του Καμπάνταη ο ΟΦΗ πέρασε από την Δράμα, επικρατώντας με 2-0 της Δόξας στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Football League. Χαμένο πέναλτι οι Κρητικοί με τον Ρούσεφ

Ζωντανός στο κυνήγι της δεύτερης θέσης έμεινε ο ΟΦΗ. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου με δύο γκολ του Λεωνίδα Καμπάνταη, πέρασε από την Δράμα, καθώς επικράτησε της τοπικής Δόξας με 2-0 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Football League.

Οι Κρητικοί που έχασαν και πέναλτι στο 85' με τον Ρούσεφ, έφτασαν έτσι στους 50 βαθμούς, πέντε λιγότερους από τον δεύτερο Παναιτωλικό. Από την άλλη η Δόξα Δράμας της οποίας ακυρώθηκε γκολ στο 90' με τον Μαρκοφσκι (σωστή υπόδειξη) έμεινε στην 7η θέση με 35 βαθμούς.

Ο ΟΦΗ που ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια, άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ του Καμπάνταη στο 7ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του αγώνα (92'), πάλι ο Καμπάνταης με πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0-2 για τον ΟΦΗ.

(7', 92' Καμπάνταης)

Στο 85' ο ΟΦΗ έχασε πέναλτι με τον Ρούσεφ (απέκρουσε ο Σέρεμετ)

Ο διαιτητής του αγώνα Τοπούζης (Θράκης), απέβαλε με δύο κίτρινες κάρτες τον Τσιμπλίδη, ενώ έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Χατζηπαντελίδη, Γελαδάρη, Σιάκκα, Χλωρό, Κιάσσο, Παπουλή, Μπούρμπο κια Αγρίτη.

Δόξα Δράμας: Σέρεμετ, Χατζηζήσης (46' Ντε Φαρία), Γελαδάρης, Πακάλτσης, Μαρκόφσκι, Ρούτσης (64' Χλωρός), Λίμα (46' Σιάκκας), Χατζηπαντελίδης, Τσιμπλίδης, Βέρτζος, Μοσχάκης.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Βερόν, Μπουλούτ, Αγρίτης (77' Γαλανόπουλος), Γιακούμπου (59' Τάντιτς), Καμπάνταης, Γεωργίου, Παπουλής (46' Ρούσεφ), Κιάσσος, Μπούρμπος, Μπερτίν.