FOOTBALL LEAGUE

Νίκη με ανατροπή η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ μετά από πέντε αγωνιστικές επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε με 2-1 του πρωτοπόρου Απόλλων Σμύρνης. Χαμένο πέναλτι για τον Απόλλωνα στις καθυστερήσεις. Δείτε το υπόλοιπο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Football League

Στις επιτυχίες μετά από πέντε αγωνιστικές επέστρεψε η ΑΕΛ η οποία κάνοντας την ανατροπή νίκησε με 2-1 τον πρωτοπόρο Απόλλων Σμύρνης στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Football League.

Η ΑΕΛ που ήταν καλύτερη στο ματς πήρε το πολύτιμο "τρίποντο" με τα γκολ του Ζεκίνια στο 57' και του Τσιμπάμπα στο 68' και έφτασε έτσι στους 18 βαθμούς.

Ο Απόλλων Σμύρνης που είχε ανοίξει το σκορ με το γκολ του Δεληζήση στο 28ο λεπτό, έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία να πάρει τον βαθμό στις καθυστερήσεις (92') όταν ο Δεληζήσης αστόχησε σε πέναλτι (απέκρουσε ο Σέρεμετ και μετά το οριζόντιο δοκάρι).

Ο διαιτητής του αγώνα Σέλιμος (Λακωνίας), έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Ραπτάκη, Πόνσε, Ζεκίνια, Καρανίκα, Καμαρά, Μανιά και απέβαλλε με κόκκινη κάρτα στο 92' τον Παπαγεωργίου

ΑΕΛ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Σκόνδρας, Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Τσιάρας (46' Ζουρούδης), Πόνσε (76' Καρανίκας), Χασομέρης, Ζεκίνια, Τσιμπάμπα (91' Γιώτας).

Απόλλων Σμύρνης: Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Χιντζίδης, Ιασωνίδης, Δεληζήσης, Διαμαντίδης, Κατσίκης (75' Κύργιας), Καμαρά (86' Λεοντίου), Καραμαλίκης, Διαμάντης, Μανιάς (65' Τσιλιγκίρης).