ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

"Τριάρα" στην Τσέλσι η Βέρντερ!

© GETTY IMAGES

Το ντεμπούτο του Τιμπό Κουρτουά με τη φανέλα της Τσέλσι συνδυάστηκε με "σφαλιάρα" για την ομάδα του Μουρίνιο, η οποία ηττήθηκε με 3-0 στη Βρέμη από την τοπική Βέρντερ (videos).

Το ματς δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για την Τσέλσι καθώς στο 20ο λεπτό ο Τζον Τέρι υπέπεσε σε πέναλτι και ο Ελία νίκησε από την άσπρη βούλα τον Κουρτουά για το 1-0 υπέρ της Βέρντερ, ενώ ο Ομπράνιακ έκανε δύο τα τέρματα για τη γερμανική ομάδα στο 37ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ζοζέ Μουρίνιο έκανε αρκετές αλλαγές όμως οι Λονδρέζοι όχι μόνο δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο τέρμά αλλά δέχτηκαν και τρίτο λίγο πριν το φινάλε (89'), με τον Φέλιξ Κρόος να ευστοχεί από τα 11 βήματα απέναντι στον Τσεχ.

Το αρχικό σχήμα της Τσέλσι: Κουρτουά, Αθπιλικουέτα, Ζουμά, Τέρι, Φιλίπε Λουίς, Φαν Χίνκελ, Μάτιτς, Σαλάχ, Φάμπρεγας, Τόρες, Ντιέγκο Κόστα.

Ο Μουρίνιο πέρασε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο ματς τους Τσεχ, Κέιχιλ, Μίκελ, Ντρογκμπά και Ιβάνοβιτς ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν στη συνέχεια και οι Μπογκά και Μπέικερ.

Βέρντερ Βρέμης - Τσέλσι 3-0 (Goals)