ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ρόμα - Ίντερ, Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι, Βαλένθια - Ατλέτικο και Λεβερκούζεν - Ντόρτμουντ είναι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Μετά τη νίκη επί της Γιουβέντους, η Ίντερ καλείται στο "Ολίμπικο" κόντρα στην Ρόμα να αποδείξει πως όντως μπορεί φέτος να διεκδικήσει το πρωτάθλημα στην Ιταλία.

Το ματς στη Ρώμη είναι το σπουδαιότερο στην Ευρώπη, μαζί με αυτό του Λονδίνου, μεταξύ Τότεναμ και Μάντσεστερ Σίτι, με τους "spurs" του Μαουρίσιο Ποτσετίνο να απειλούν με την πρώτη τους απώλεια τους "πολίτες" του Πεπ Γκουαρδιόλα. Οι δυο τους άλλοτε ήταν αντιμέτωποι στα ντέρμπι της Βαρκελώνης (Εσπανιόλ - Μπαρτσελόνα).

Βαλένθια - Ατλέτικο και Λεβερκούζεν - Ντόρτμουντ ξεχωρίζουν σε Ισπανία και Γερμανία, αντίστοιχα. Στην Γαλλία η Παρί Σεν-Ζερμέν υποδέχεται την Μπορντό, ενώ σημαντικά ματς διεξάγονται σε Βέλγιο και Κύπρο.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας (22:00)

Σάββατο

Σουόνσι - Λίβερπουλ (14:30)

Χαλ - Τσέλσι (17:00)

Σάντερλαντ - Γουέστ Μπρομ

Γουότφορντ - Μπόρνμουθ

Γουέστ Χαμ - Μίντλεσμπρο

Κυριακή

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Στόουκ (14:00)

Λέστερ - Σαουθάμπτον (16:15)

Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι

Μπέρνλι - Άρσεναλ (18:30)

 

 

Serie A - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Πεσκάρα - Κιέβο (19:00)

Ουντινέζε - Λάτσιο (21:45)

Κυριακή

Έμπολι - Γιουβέντους (13:30)

Αταλάντα - Νάπολι (16:00)

Μπολόνια - Τζένοα

Κάλιαρι - Κροτόνε

Σαμπντόρια - Παλέρμο

Μίλαν - Σασουόλο (19:00)

Τορίνο - Φιορεντίνα

Ρόμα - Ίντερ (21:45)

 

 

Primera División - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σοθιεδαδ - Μπέτις (21:45)

Σάββατο

Γρανάδα - Λεγκανές (14:00)

Σεβίλλη - Αλαβές (17:15)

Οσασούνα - Λας Πάλμας (19:30)

Ντεπορτίβο - Χιχόν (21:45)

Κυριακή

Βαλένθια - Ατλέτικο (13:00)

Ρεάλ - Έιμπαρ (17:15)

Μάλαγα - Μπιλμπάο (19:30)

Εσπανιόλ - Βιγιαρεάλ

Θέλτα - Μπαρτσελόνα (21:45)

 

 

Bundesliga - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λειψία - Άουγκσμπουργκ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Κολωνία (16:30)

Χέρτα - Αμβούργο

Ίνγκολστατ - Χόφενχαϊμ

Ντάρμστατ - Βέρντερ

Φράιμπουργκ - Άιντραχτ

Λεβερκούζεν - Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Βόλφσμπουργκ - Μάιντς (16:30)

Σάλκε - Γκλάντμπαχ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρεν - Γκινγκάμπ (21:45)

Σάββατο

Παρί Σεν-Ζερμέν - Μπορντό (18:00)

Λιλ - Νανσί (21:00)

Ντιζόν - Μονπελιέ

Ναντ - Μπαστιά

Καέν - Τουλούζ

Μετς - Μονακό

Κυριακή

Ανζέρ - Μαρσέιγ (16:00)

Νις - Λοριάν (18:00)

Λιόν - Σεντ-Ετιέν (21:45)

 

 

Primeira Liga - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τοντέλα - Πάσος Φερέιρα (22:30)

Σάββατο

Ρίο Άβε - Εστορίλ (13:45)

Σάβες - Μπελενένσες (18:00)

Γκιμαράες - Σπόρτινγκ (20:15)

Νασιονάλ - Πόρτο (22:30)

Κυριακή

Μπενφίκα - Φεϊρένσε (18:00)

Σετούμπαλ - Μαρίτιμο

Μποαβίστα - Μορεϊρένσε (20:00)

Αρόουκα - Μπράγκα (22:15)

 

 

Eredivisie - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τσβόλε - Ντεν Χάαχ (21:00)

Σάββατο

Φιτέσε - Χρόνινχεν (19:30)

Χέρενφέν - Αϊντχόφεν (20:45)

Ρόντα - Νάιμεχεν

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Εξέλσιορ (21:45)

Κυριακή

Άγιαξ - Ουτρέχτη (13:30)

Βίλεμ - Φέγενοορντ (15:30)

Χεράκλες - Τβέντε

Σπάρτα Ρότερνταμ - Άλκμααρ (17:45)

 

 

SüperLig - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (20:00)

Σάββατο

Καράμπιουκσπορ - Τράμπζονσπορ (16:00)

Κασίμπασα - Κάισερισπορ

Ρίζεσπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Μπούρσασπορ

Κυριακή

Γαλατάσαράι - Αντάλιασπορ (16:00)

Αλάνιασπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ

Κόνιασπορ - Αντάνασπορ (19:00)

Οσμάνλισπορ - Φενέρμπαχτσε

 

 

Pro League - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Οστάνδη - Σιντ-Τρούιντεν (21:30)

Σάββατο

Ζούλτε Βάρεχεμ - Σαρλερουά (19:00)

Όιπεν - Μουσκρόν (21:00)

Βέστερλο - Βάασλαντ-Μπέβερεν

Λόκερεν - Κόρτραϊκ (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Γάνδη (15:30)

Σταντάρ Λιέγης - Άντερλεχτ (19:00)

Γκενκ - Μέχελεν (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μάδεργουελ - Χαρτς (21:45)

Σάββατο

Νταντί - Σέλτικ (14:15)

Χάμιλτον - Ινβερνές (17:00)

Ρος Κάουντι - Σεντ Τζόνστοουν

Ρέιντζερς - Πάρτικ Θισλ

Κιλμάρνοκ - Αμπερντίν

 

 

Κύπρος - 6η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άρης - ΑΕ Ζακακίου (18:00)

Εθνικός - Αναγέννηση Δερύνειας (19:00)

Ανόρθωση - ΑΕΛ (20:00)

Κυριακή

Καρμιώτισσα - Ερμής (18:00)

Απόλλων - Ομόνοια

ΑΠΟΕΛ - Δόξα (19:00)

Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΚ (20:00)

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Συγκλονιστικό: 'Βουτιά' Καναντέρ για να σώσει σπίτια στην Ηλεία

Συγκλονιστικά καρέ από την υπερπροσπάθεια των πιλότων των Καναντέρ να σώσουν τις περιουσίες των κατοίκων στα Ροδινά. Σε χαράδρα το μέτωπο της πυρκαγιάς στην Ηλεία

Τα μεσογειακά θέρετρα της καλοκαιρινής ακολασίας

Γιατί, λόγω instagram, ό,τι συμβαίνει π.χ. στον Λαγανά, το Φαληράκι και το Μαγκαλούφ, δεν μένει πια εκεί.

Ξαφνικά 'φθινόπωρο': Πού θα σημειωθούν βροχές και καταιγίδες

Αλλάζει το σκηνικό του καιρού με πτώση του υδράργυρου και καταιγίδες. Δείτε αναλυτικά σε ποιες περιοχές της χώρας θα σημειωθούν έντονα καιρικά φαινόμενα

Ο αγώνας που συντρίβει τα όρια της ανθρώπινης αντοχής

Το φετινό Volvo Ocean Race ξεκινά από το Αλικάντε τον Οκτώβριο για να διασχίσει τέσσερις ωκεανούς και πέντε ηπείρους.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24