ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ντεμπούτο με γκολ για Βίγια

Μόλις 15 λεπτά μετά την είσοδό του Νταβίντ Βίγια σκόραρε στο ντεμπούτο του με την Melbourne City, ισοφαρίζοντας την Sydney FC (video)

Ο Νταβίντ Βίγια πέτυχε ένα όμορφο γκολ στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Melbourne City, χαρίζοντας στη νέα του ομάδα την ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Sydney FC.

Στο 48' ο Ισπανός επιθετικός πέρασε στο ματς, λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, αλλά ο έμπειρος άσος 15 λεπτά μετά την είσοδό του με εξαιρετικό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Θυμίζουμε πως ο Βίγια θα παίξει δανεικός στην Melbourne City μέχρι τον Φεβρουάριο, καθώς εν συνεχεία θα πάει στην ΗΠΑ, όπου το νέο MLS ξεκινά τον Μάρτιο και θα φορά την φανέλα της New York City, στην οποία υπέγραψε αφού έμεινε ελεύθερος από την Μπαρτσελόνα (είναι νέα ομάδα και New York City και δεν παίζει στο πρωτάθλημα που βρίσκεται σε εξέλιξη).

Sydney FC - Melbourne City 1-1