ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκες για Μπόκα και Σάο Πάουλο

Μάνουελ Τζιλιότι

Μπόκα Τζούνιορς και Σάο Πάουλο νίκησαν Σέρο Πορτένιο και Εμελέκ αντίστοιχα για τη φάση των "8" του Copa Sudamericana (VIDEOS)

Δυο παιχνίδια είχε τα ξημερώματα της Παρασκευής για το Copa Sudamericana 2014 και με αυτά ολοκληρώθηκαν τα πρώτα παιχνίδια της φάσης των "8".

Η Μπόκα Τζούνιορς δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Σέρο Πορτένιο, όμως κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα της με τον Μανουέλ Χιγλιότι στο 83ο λεπτό.

Για να συμβεί αυτό βέβαια χρειάστηκε και αρκετή δόση τύχης, μιας και η μπάλα χτύπησε σε πολλά σώματα προτού περάσει τη γραμμή του τέρματος, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν απίστευτη ευκαιρία να σκοράρουν με τον Γκαμάρα.

Από την άλλη πλευρά η Σάο Πάουλο είχε πιο εύκολο έργο απέναντι στην Εμελέκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 των αντιπάλων τους, όμως είδαν τη διαφορά να ψαλιδίζεται σε 3-2 μέσα σε επτά λεπτά.

Το τελικό 4-2 έκανε ο Αντόνιο Κάρλος στο 70ό λεπτό και έδωσε σαφές προβάδισμα στους Βραζιλιάνους για πρόκριση στην επόμενη φάση.