ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μεγάλη πρόκριση για την Μπρίστολ

PHOTOGRAPH: DAN MULLAN/GETTY IMA

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της Μπρίστολ απέκλεισε την αντίστοιχη της Μπαρτσελόνα για το Τσάμπιονς Λιγκ μετά το εντός έδρας 1-1 που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. (VIDEOS)

Εκτός της συνέχειας για το Τσάμπιονς Λιγκ στο ποδόσφαιρο των γυναικών έμεινε η Μπαρτσελόνα. Η Μπρίστολ ήταν εκείνη που πέταξε εκτός της διοργάνωσης τα κορίτσια των μπλαουγκράνα μετά το 1-1 του επαναληπτικού στην Αγγλία.

Η πρώτη έκπληξη από την Μπρίστολ ήρθε πριν δύο εβδομάδες όταν έσπασε το αήττητο εντός έδρας σερί της Μπαρτσελόνα το οποίο κρατούσε για 55 παιχνίδια.

Έτσι, στο δεύτερο παιχνίδι στην Αγγλία οι γηπεδούχες είχαν να υπερασπιστούν το 0-1 του πρώτου αγώνα. Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με γκολ της Μαρία Λοσάδα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στη συνέχεια όμως η Μπρίστολ ισορρόπησε το παιχνίδι και επτά λεπτά πριν το τέλος πέτυχε το χρυσό γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Γουάτς.