ΔΙΕΘΝΗ

Με Κάμπελ στο 92' ηττήθηκε η Ρωσία

Η Κόστα Ρίκα προηγήθηκε 2-0 και 3-1 της Ρωσίας στο Κρασνοντάρ, αλλά χρειάστηκε το πέναλτι του Τζόελ Κάμπελ στο 92' για να πάρει την φιλική νίκη με 4-3 (video)

Φιλική νίκη στο Κρασνοντάρ επί της Ρωσίας πήρε η Κόστα Ρίκα, με τον Τζόελ Κάμπελ μάλιστα να είναι αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 3-4 στο 92' με εκτέλεση πέναλτι.

Από ασίστς του Σέλσο Μπόρχες η χώρα από την Αμερική προηγήθηκε 2-0, με σκόρερς τους Ασοφέιφα (22') και Μπράιαν Ρουίς (29'), μείωσε ο Σαμέντοβ στο 31' και οι Κοσταρικανοί προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ξανά με δύο τέρματα διαφορά, χάρη στο αυτογκόλ του Βασίλι Μπερεζούτσκι (45'+2).

Ο Αρτέμ Τζιούμπα μείωσε στο 48' και ισοφάρισε στο 61', αλλά οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το "διπλό" από την Ρωσία, με τον Τζόελ Κάμπελ να διαμορφώνει το τελικό 3-4 στο 92' με εκτέλεση πέναλτι.

Ο άλλοτε άσος του Ολυμπιακού είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο 70' αντί του συμπαίκτη του στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Μπράιαν Ρουίς.

Ρωσία - Κόστα Ρίκα 3-4