ΔΙΕΘΝΗ

Ήττα για την Σλόβαν από την Πλζεν με 1-2

Η Σλόβαν Λίμπερετς, αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League ηττήθηκε με 1-2 από την Βικτόρια του Έργκους Κάτσε που έπαιξε ένα ημίχρονο ως αλλαγή (VIDEO).

Μία μόλις νίκη μετά από 6 αγωνιστικές στο τσέχικο Πρωτάθλημα μετρά η Σλόβαν Λίμπερετς και με 5 βαθμούς είναι στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Το βράδυ του Σαββάτου (10/9) ηττήθηκε στην έδρα της, στο στάδιο Γιου Νίσυ, με 1-2 από την Βικτόρια Πλζεν στην οποία αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο ο Κάτσε. Η Πλζεν άνοιξε το σκορ με ωραίο γκολ του Χρομάντα στο 21'.

Ο σκόρερ έδωσε τη θέση του στον δανεικό από τον ΠΑΟΚ, Έργκους Κάτσε στο 46'. Παρότι οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο 75'  ο Ντούρις πέτυχε το 0-2 για την Πλζεν. Η Σλόβαν το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο σκορ στο 90' με τον Κομλιτσένκο.

Η σύνθεση της Σλόβαν Λίμπερετς: Ντουμπράβκα, Κουφάλ, Χοβόρκα, Ποκόρνι (αρχ.) (79'  Νιτριάνκσι), Μπάρτοσακ (73΄ Κομλιτσένκο), Μπρέιτε, Φόλπρεχτ, Μπαρτλ, Ναβρατίλ (61'  Εκπάι), Σικόρα, Μπάρος.