SUPER LIG

"Καθάρισε" νωρίς η Γαλατάσαράι

Σετζού, Σνάιντερ και Μπουράκ Γιλμάζ σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο και η Γαλατάσαράι νίκησε με 3-1 την Μπαλικέσιρσπορ στο "Αλί Σαμί Γεν" (videos)

Η Γαλατάσαράι νίκησε με 3-1 την Μπαλικέσιρσπορ στην Κωνσταντινούπολη, έτσι διατηρήθηκε σε... απόσταση βολής από τις Μπεσίκτας και Φενέρμπαχτσε.

Ορελιέν Σετζού, Γουέσλεϊ Σνάιντερ και Μπουράκ Γιλμάζ πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο τα τέρματα των γηπεδούχων, "καθαρίζοντας" το ματς, ενώ ο τελευταίος έφτασε τα 12 γκολ, ξεπερνώντας τον Φάνη Γκέκα

Η σύνθεση της Γαλατάσαράι...

Μουσλέρα, Ταρίκ Τσαμντάλ, Σετζού, Κοράι Γκιντέρ, Ολτζάν Αντίν, Φελίπε Μέλο (60' Εμρέ Τσολάκ), Σελτσούκ Ινάν, Σνάιντερ, Μπρούμα (83' Χαμίτ Αλτιντόπ), Γιασίν Εζτεκίν (60' Ουμούτ Μπουλούτ), Μπουράκ Γιλμάζ.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:

Σάββατο

Καράμπιουκσπορ - Κασίμπασα 0-0

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Ερτζίγεσπορ 1-0 (75' Ντουγκλάο)

Γκαζιάντεπσπορ - Φενέρμπαχτσε 0-5 (7' Εμενίκε, 58' Κάιτ, 60' και 68' Μουσά Σο, 73' πέν. Εμρέ Μπελόζογλου)

Κυριακή

Ρίζεσπορ - Μερσίν 0-4 (7' και 86' Φούτας, 49' και 91' Νακουλμά)

Κόνιασπορ - Σίβασπορ 0-1 (48' Ταουίλ)

Μπεσίκτας - Μπούρσασπορ 3-2 (23' και 94' πέν. Ντεμπά Μπα, 87' Γκιοκχάν Τερέ / 12' Μπακαμπού, 90' Τουφάν)

Τράμπζονσπορ - Ιστανμπούλ 3-2 (14' Εκιτσί, 24' Σεφά Γιλμάζ, 53' Χουρματσί / 18' Τεκντεμίρ, 26' Βίστσα)

Δευτέρα

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Εσκισέχιρσπορ 1-2 (7' Στάνκου / 44' Εν'Ζουζί, 49' Ροχέλιο Φούνες Μόρι)

Γαλατάσαράι - Μπαλικέσιρσπορ 3-1 (16' Σετζού, 26' Σνάιντερ, 31' Μπουράκ Γιλμάζ / 80' Ζετς)