ΙΣΠΑΝΙΑ

Πρόκριση με 10-1 η Ατλέτικο

Η Ατλέτικο πέτυχε 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, επικράτησε 4-1 της Γκιχουέλο και με συνολικό σκορ 10-1 προκρίθηκε στους "16" του Copa del Rey. Η Μάλαγα αποκλείστηκε από την Κόρδοβα (videos)

Με δεύτερη νίκη επί της Γκιχουέλο και συνολικό σκορ 10-1, η Ατλέτικο προκρίθηκε στους "16" του Copa del Rey, επικρατώντας 4-1 στη Μαδρίτη (0-6 το πρώτο ματς).

Η ομάδα του Ντιέγκο Πάμπλο Σιμεόνε προηγήθηκε 4-0 στο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Γκαϊτάν, Κορέα, Χουάνφραν και Τόρες.

Από το 33' η Γκιχουέλο, η οποία είναι ομάδα της 3ης κατηγορίας, έπαιζε με 10 παίκτες, στο δεύτερο ημίχρονο η Ατλέτικο προφανώς δεν ήθελε και πολύ να πετύχει άλλα γκολ, ενώ στο 80' οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής.

Η σύνθεση της Ατλέτικο (5-3-2)...

Μογιά, Βρσάλκο, Χοσέ Μάριο Χιμένες, Σάβιτς, Λούκας Ερνάντεθ, Χουάνφραν, Πάρτεϊ, Σαούλ (61' Τσέρτσι), Γκαϊτάν (74' Καράσκο), Κορέα (74' Γκαμεϊρό), Τόρες.

Οι ρεβάνς των "32":

Τετάρτη 30/11

Ρεάλ - Κουλτουράλ Λεονέσα 6-1 (1', 42' και 87' Μαριάνο Ντίαθ, 23' Χάμες Ροντρίγκεθ, 63' Έντσο Ζιντάν, 90' αυτ. Μοργάδο / 45' Γεράι Γκονθάλεθ) [ 7-1]

Τρίτη

Βιγιαρεάλ - Τολέδο 1-1 (60' Πάτο / 57' Σαμουέλ Βίγια) [ 3-0]

Σοθιεδάδ - Βαγιαδολίδ 1-1 (12' Χουάνμι / 44' αυτ. Μίκελ Γκονθάλεθ) [ 3-1]

Ατλέτικο - Γκιχουέλο 4-1 (17' Γκαϊτάν, 22' Κορέα, 29' Χουάνφραν, 45' Τόρες / 80' Αντόνιο Πίνο) [ 6-0]

Μάλαγα - Κόρδοβα 3-4 (18' και 39' Σάντρο Ραμίρεθ, 88' Μάικλ Σάντος / 28' και 41' Πιοβακάρι, 68' πέν. και 89' Πέδρο Ρίος) [ 0-2]

Λας Πάλμας - Ουέσκα 2-1 (14' Ματέο Γκαρσία, 60' Αστρούμπαλ / 91' Κίλιαν Γκραντ) [ 2-2]