ΙΣΠΑΝΙΑ

Οβιέδο για άνοδο με σούπερ Τοτσέ

Χοσέ Τοτσέ Οβιέδο

Ο Χοσέ Τοτσέ... ξεμπούκωσε και με δυο υπέροχα γκολ βοήθησε την Ρεάλ Οβιέδο να επιβληθεί με 3-0 της Πονφεραντίνα. Κοντά στην άνοδο η ομάδα του πρώην πράσινου (VIDEO).

Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, δυο πόντους πίσω από την απευθείας άνοδο, σκαρφάλωσε η Ρεάλ Οβιέδο μετά τη νίκη με 3-0 επί της Πονφεραντίνα. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού, Χοσέ Τοτσέ.

Ο 33άχρονος στράικερ άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με ωραία ντρίμπλα και σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ενώ σφράγισε το τρίποντο με κεφαλιά στο 67'. Για την ιστορία το 2-0 έκανε ο Νταβίδ Φερνάνεθ με κεφαλιά στο 36ο λεπτό.

Πλέον ο Τοτσέ έφτασε τα 14 γκολ στη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας και κυνηγά το δικό του προσωπικό ρεκόρ τερμάτων με 18 γκολ τη σεζόν 2009-2010 (πάλι στην Β' Ισπανίας με τη φανέλα της Καρταχένα όμως).