ΙΣΠΑΝΙΑ

Έσπασε το αήττητο σερί της Ατλέτικο Μαδρίτης

Ατλέτικο

Η Βιγιαρεάλ νίκησε με 1-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης στο "Vicente Calderón" και έσπασε ένα σερί 27 αναμετρήσεων. Δείτε σε μία φωτογραφία όλα τα παιχνίδια των "Rojiblancos" αυτό το διάστημα.

Δεκαεννέα μήνες. Τόσο κράτησε αήττητο σερί της Ατλέτικο Μαδρίτης στο "Vicente Calderón". Ένα γκολ του Λούκας Βιέτο στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης με την Βιγιαρεάλ, όμως, έφερε το τέλος.

Σε αυτά τα 27 συνεχόμενα παιχνίδια, οι "Rojiblancos" μέτρησαν μέσο όρο 2.5 γκολ ανά αγώνα, ενώ πέτυχαν 21 νίκες και 6 ισοπαλίες.

Καθόλου άσχημα για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε που μην ξεχνάμε πως την περσινή περίοδο κατέκτησε το πρωτάθλημα Ισπανίας και έφτασε στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Φέτος βέβαια τα πράγματα μοιάζουν δύσκολα για την Ατλέτικο, αφού βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, επτά πόντους πίσω από την ασταμάτητη Ρεάλ Μαδρίτης.