LA LIGA

Στην 4άδα η Μπέτις

Η Μπέτις νίκησε με 4-2 την Χετάφε μέσα στο "Κολισέουμ Αλφόνσο Πέρεθ" και ανέβηκε στην 4η θέση (videos)

Στην 4η θέση της βαθμολογίας σκαρφάλωσε η Μπέτις μετά την σπουδαία εκτός έδρας νίκη της με 4-2 επί της Χετάφε.

Το ματς στο "Κολισέουμ Αλφόνσο Πέρεθ", ήταν συγκλονιστικό στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς σε αυτό επιτεύχθηκαν και τα 6 γκολ.

Η Μπέτις άνοιξε το σκορ στο 59' με τον Χόρχε Μολίνα, απάντησε ο Ντιέγκο Κάστρο στο 68', αλλά με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 74' έδωσε ξανά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους ο Μπενιάτ ( photo).

Το 1-3 έκανε δύο λεπτά αργότερα ο Ρουμπέν Κάστρο, στο 90' μείωσε ο Πέδρο Λεόν δίνοντας τεράστιο ενδιαφέρον στις καθυστερήσεις, αλλά στο 93' τα πάντα τελειώσαν με το 2-4 από τον Σάλβα Σεβίγια.

ΧΕΤΑΦΕ: Μογιά, Χουάν Βαλέρα, Αλέξις, Ράφα, Μιγκέλ Τόρες, Χουάν Ροντρίγκεθ (67' Αντριάν Κολούνγκα), Τσάβι Τόρες, Μπαραντά, Πέδρο Λεόν, Ντιέγκο Κάστρο, Άλβαρο Βάθκεθ (65' Πάκο Αλκάθερ).

ΜΠΕΤΙΣ: Αντριάν Καστίγιο, Νέλσον, Παουλάο, Περκίς, Άλε Μαρτίνεθ, Κάνιας, Μπενιάτ (75' Ρουμπέν Πέρεθ), Σάλβα Σεβίγια, Χοέλ Κάμπελ (57' Χόρχε Μολίνα), Χουάν Κάρλος (79' Νάτσο), Ρουμπέν Κάστρο.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Μάλαγα - Ράγιο Βαγιεκάνο 1-2 (49' Ντεμιτσέλις / 11' και 61' Πίτι)

Μπαρτσελόνα - Θέλτα 3-1 (21' Αντριάνο, 26' Βίγια, 61' Τζόρντι Άλμπα / 24' Μάριο Μπερμέχο)

Ρεάλ - Σαραγόσα 4-0 (23' Ιγκουαΐν, 25' Ντι Μαρία, 89' Εσιέν, 92' Μόντριτς)

Βαλένθια - Ατλέτικο 2-0 (20' Σολδάδο, 95' Νέλσον Βαλντές)

Κυριακή

Σοθιεδάδ - Εσπανιόλ 0-1 (78' Κολότο)

Ντεπορτίβο - Μαγιόρκα 1-0 (30' Μπρούνο Γκάμα)

Οσασούνα - Βαγιαδολίδ 0-1 (83' Έμπερτ)

Γρανάδα - Μπιλμπάο 1-2 (53' Ελ-Αραμπί / 13' πέν. και 27' Αντούριθ)

Σεβίλλη - Λεβάντε 0-0

Δευτέρα

Χετάφε - Μπέτις 2-4 (68' Ντιέγκο Κάστρο, 90' Πέδρο Λεόν / 59' Χόρχε Μολίνα, 74' Μπενιάτ, 76' Ρουμπέν Κάστρο, 93' Σάλβα Σεβίγια)