ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Δίδυμο νίκης για Σπόρτινγκ

Σλιμανί και Φρέντι Μοντέρο ήταν αμφότεροι στην 11άδα, σκόραραν και δύο μέσα σε δύο λεπτά και η Σπόρτινγκ νίκησε 3-0 την Σετούμπαλ (videos)

Η Σπόρτινγκ νίκησε με 3-0 την Σετούμπαλ στο "Ζοζέ Αλβαλάδε", επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά από κάτι περισσότερο από έναν μήνα.

Ισλάμ Σλιμανί και Φρέντι Μοντέρο ήταν αμφότεροι στην 11άδα και σκόραραν και οι δύο μέσα σε δύο λεπτά το 62ο και το 63ο... "καθαρίζοντας" το ματς.

Ο Αλγερινός πέτυχε ένα ακόμη τέρμα στο 94', διαμορφώνοντας το τελικό 3-0, ενώ έφτασε τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα.

Ο Κολομβιανός, Φρέντι Μοντέρο, έχει πλέον 4 τέρματα στο πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει στις 4 από τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, ενώ στο ματς έπαιξε και ο Δημήτρης Πέλκας, μπαίνοντας στο 70' για την Σετούμπαλ.

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ: Ρούι Πατρίσιο, Σέντρικ, Μαουρίσιο, Πάουλο Ολιβέιρα, Ζέφερσον, Ουίλιαμ Καρβάλιο, Άντριεν Σίλβα (61' Ζοάο Μάριο), Κάρλος Μανέ (61' Καρίγιο), Νανί, Φρέντι Μοντέρο (75' Καπέλ), Σλιμανί.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Γκιμαράες - Μορεϊρένσε 2-1 (33' πέν. Αντρέ Αντρέ, 82' Ζόναταν Άλβεζ / 3' Ελίζιο)

Σάββατο

Μπελενένσες - Αρόουκα 0-0

Πεναφιέλ - Μπράγκα 1-6 (28' πέν. Ραμπιόλα / 13' Ράφα Σίλβα, 44' Αντερλάν Σάντος, 55' Πάρντο, 59' Αντρέ Πίντο, 73' Λουίζ Κάρλος, 81' Σάμι)

Σπόρτινγκ - Σετούμπαλ 3-0 (62' και 93' Σλιμανί, 63' Φρέντι Μοντέρο)