ΚΟΣΜΟΣ

Βραζιλία - Χιλή 2-1

Χουλκ

Η Βραζιλία νίκησε 2-1 την Χιλή σε διεθνές φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε τα ξημερώματα της Τετάρτης (video)

Σε ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στον Καναδά (συγκεκριμένα στο Οντάριο) η Βραζιλία νίκησε με 2-1 την Χιλή και έδειξε έτοιμη για το Μουντιάλ του καλοκαιριού.

Το σκορ άνοιξε για την Βραζιλία ο Χουλκ μόλις στο 14ο λεπτό για να ισοφαρίσει στο 71' ο Βάργκας. Τελικά το νικητήριο τέρμα πέτυχε ο Ρομπίνιο οκτώ λεπτά αργότερα (79') ο οποίος αξίζει να αναφέρουμε πως μπήκε ως αλλαγή στη θέση του Ζο.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Ζούλιο Σέζαρ, Μάικον, Νταβίντ Λουίζ, Τιάγκο Σίλβα (Ντάντε 74'), Μαξουέλ, Λουίζ Γκουστάβο, Παουλίνιο (Ερνάνες 84'), Οσκάρ (Ουίλιαν 64'), Χουλκ (Ραμίρες 64'), Νεϊμάρ (Λούκας Λέιβα 93'), Ζο (Ρομπίνιο 59').

ΧΙΛΗ: Μπράβο, Χάρα, Μεντέλ, Μάρκος Γκονσάλες, Μένα, Καρμόνα, Μαρσέλο Ντίας (8' Μποσεζούρ), Φελίπε Γκουτιέρες, Φουενσαλίδα (22' Βαλδίβια), Αλέξις Σάντσες, Εντουάρντο Βάργκας.