SERIE A

"Σοκ" στο 92' για Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα έκανε ανατροπή με τον Βάργκας να σκοράρει στο ντεμπούτο του μετά την επιστροφή του, αλλά η Πάρμα με γκολ του Γκόμπι στο 92' πήρε βαθμό στην Φλωρεντία (videos)

Με γκολ του Μάσιμο Γκόμπι στο 92' η Πάρμα κατάφερε να πάρει ισοπαλία με 2-2 από την Φιορεντίνα μέσα στο "Αρτέμιο Φράνκι".

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ανοίξει το σκορ στις καθυστερήσεις του 1ο ημιχρόνου με τον Βάλτερ Γκαργκάνο και οι "βιόλα" έκαναν ανατροπή με τους Γκονσάλο Ροντρίγκες και Χουάν Μανουέλ Βάργκας.

Ο Βάργκας μάλιστα σκόραρε στο ντεμπούτο του με την Φιορεντίνα μετά την επιστροφή του, καθώς πέρσι ήταν δανεικός στην Τζένοα.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Νέτο, Ρονκάγλια (74' Κουαντράδο), Γκονσάλο Ροντρίγκες, Σάβιτς, Μάρκος Αλόνσο, Νταβίντ Πισάρο, Ακουιλάνι, Μπόρχα Βαλέρο, Χοακίν, Βόλσκι (46' Χουάν Μανουέλ Βάργκας), Τζουζέπε Ρόσι (36' Ρέμπιτς).

ΠΑΡΜΑ (3-5-2): Μιράντε, Κασάνι (85' Οκάκα), Αλεσάντρο Λουκαρέλι, Φελίπε, Γκαργκάνο, Παρόλο, Μαρκιόνι, Μπιαμπιανί, Γκόμπι, Παλαντίνο (65' Σανσόνε), Κασάνο (73' Ρόζι).

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Τζένοα - Νάπολι 0-2 (14' και 25' Πάντεβ)

Μίλαν - Σαμπντόρια 1-0 (46' Μπίρσα)

Κυριακή

Τορίνο - Γιουβέντους 0-1 (54' Πογκμπά)

Αταλάντα - Ουντινέζε 2-0 (45' και 63' Ντένις)

Κάλιαρι - Ίντερ 1-1 (83' Ναϊνγκολάν / 75' Ικάρντι)

Κατάνια - Κιέβο 2-0 (22' Πλάζιλ, 54' Λούκας Κάστρο)

Βερόνα - Λιβόρνο 2-1 (40' Ιτούρμπε, 74' πέν. Ζορζίνιο / 45'+1 Ρινάουντο)

Σασουόλο - Λάτσιο 2-2 (56' Στσελότο, 77' Φλόρο Φλόρες / 50' Αντρέ Ντίας, 54' Καντρέβα)

Ρόμα - Μπολόνια 5-0 (8' Φλορέντσι, 17' και 62' Ζερβινιό, 26' Μπενατιά, 85' Λιάιτς)

Δευτέρα

Φιορεντίνα - Πάρμα 2-2 (64' Γκονσάλο Ροντρίγκες, 78' Χουάν Μανουέλ Βάργκας / 45+1 Γκαργκάνο, 92' Γκόμπι)