ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Τσίμπησε βαθμό με τακουνάκι του τερματοφύλακα στο 95'!

Χάνσεν

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς της Ντεν Χάαγκ με την Αϊντχόφεν με τους γηπεδούχους να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας στο 95ο λεπτό με τακουνάκι του τερματοφύλακα (VIDEO).

Καλό παιχνίδι για πρεμιέρα πρωταθλήματος την Τρίτη ανάμεσα στην Ντεν Χάαγκ και την Αϊντχόφεν. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μάχερ ο οποίος φαίνεται να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ, με τους γηπεδούχους να απαντούν σε δυο λεπτά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους οι παίκτες της Αϊντχόφεν πήραν ξανά το προβάδισμα με κεφαλιά του Ντε Γιονγκ, όμως οι παίκτες της Ντεν Χάαγκ δεν τα παράτησαν και πήραν το βαθμό στο 95ο λεπτό.

Μετά από εκτέλεση φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο τερματοφύλακας της Ντεν Χάαγκ που είχε προωθηθεί σκόραρε με τακουνάκι!

Το παιχνίδι τελείωσε με την Αϊντχόφεν να χάνει μία σπουδαία ευκαιρία για να κλέψει τη νίκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Σάββατο 8/8/2015

Ρόντα - Χέρακλες 3-1 (Γκιασί 35', Χάιφτε 48', Φαίκ 90' -- Μπελ Χασανί 31')

Φέγενορντ - Ουτρέχτη 3-2 (Καζίμ Ρίτσαρντς 22', Βιλένα 77', Κάιτ 81' -- Χάλερ 74', 96')

Κυριακή 9/8/2015

Αλκμάαρ - Άγιαξ 0-3 (Γκαζί 14', 38', Γκούντελ 40')

Βίλεμ - Φίτεσε 1-1 (64' Φάλκενμπιυργκ - 74' Όλινικ)

Τρίτη 11/8/2015

Ντεν Χάαγκ - Αϊντχόφεν 2-2 (25' Άλμπεργκ, 95' Χάνσεν -- 23' Μάχερ, 62' Ντε Γιονγκ)

Χέρενφεν - Ντε Γκράαφστσαπ 21:45