ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Νίκησε η Τσβόλε των Ιωαννίδη, Καραγκούνη

Ντροστ

Η Τσβόλε επιβλήθηκε με 2-0 της Ουτρέχτης στο παιχνίδι-πρεμιέρα του Ολλανδικού πρωταθλήματος για τη φετινή σεζόν. Αγωνίστηκε ο Ιωαννίδης για 30 λεπτά (VIDEO).

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Eredivisie η Τσβόλε, καθώς νίκησε με καθαρό σκορ (δίχως να δεχθεί γκολ δηλαδή) την Ουτρέχτη. Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα προς το τέλος του αγώνα.

Στο 75ο λεπτό ο Ντροστ άνοιξε το σκορ με πλασέ στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον δικό μας Νίκο Ιωαννίδη (πέρασε ως αλλαγή στο 64'), να έχει συμμετοχή στο γκολ.

Το τελικό 2-0 έγινε στο 93ο λεπτό από τον Μόρο, ο οποίος είδε κενή εστία μπροστά του και σκόραρε με σουτ αρκετά μέτρα πίσω από το κέντρο του γηπέδου!

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Θανάσης Καραγκούνης βρέθηκε εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού που τον ταλαιπωρεί.