ΓΑΛΛΙΑ

Ο Μπερμπάτοφ νίκησε την Τουλούζ

Η Μονακό πέρασε με 2-0 από την έδρα της Τουλούζ, χάρη στα γκολ του Μπερμπάτοφ, και πλησίασε ξανά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. (VIDEO)

Ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ ήταν ο μεγάλος ήρωας της Μονακό, καθώς με δικά του γκολ οι "Μονεγάσκοι" πέρασαν με 2-0 από την έδρα της Τουλούζ, φτάνοντας τους 26 βαθμούς και απέχοντας μόλις τρεις από τη Σεντ Ετιέν που βρίσκεται στην τέταρτη θέση.

Μετά την εντός έδρας νίκη επί της Λανς την Τρίτη με 2-0, η Μονακό πέρασε με το ίδιο σκορ και από την Τουλούζ, με την ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ να θέλει να βρει επιτέλους την απαιτούμενη σταθερότητα και να πλησιάζει, εκ νέου, στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Ο Βούλγαρος επιθετικός χτύπησε δύο φορές, μία στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου - με εκπληκτικό κατέβασμα της μπάλα και υποδειγματικό πλασέ - και μία 13 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, όντας ο κορυφαίος για την ομάδα του Πριγκιπάτου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΤΟΥΛΟΥΖ: Αχαμαντά, Νινκόβ, Μουμπαντζέ, Σπάγιτς (84' Ντιντό), Γκριγκόρε, Σιλά (56' Ρεγκατέν), Μπρέιθγουέιτ, Ντουμπιά, Αγκιλάρ, Πέσιτς (58' Ακπά - Ακρπό), Μπεν Γεντέρ

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Ράγκι, Τουλαλάν, Αμπντενούρ, Μουτίνιο, Μπακαγιόκο, Σίλβα, Φερέιρα (79' Ντιράρ), Μπερμπάτοφ (88' Οκάμπος), Μαρσιάλ (72' Ζερμέν)