Μεσοβδόμαδη δράση στην Ευρώπη
Η εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα είναι γεμάτη ποδόσφαιρο, με πρωτάθλημα σε Αγγλία, Ιταλία, Γαλλία και Τουρκία, κύπελλο σε Γερμανία, Ισπανία, Πορτογαλία, Ολλανδία και Βέλγιο
Γεμάτη ποδόσφαιρο είναι η εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα στην Ευρώπη, με ολόκληρη αγωνιστική στα πρωταθλήματα Αγγλίας, Ιταλίας, Γαλλίας και Τουρκίας.
Στην Ιταλία μάλιστα διεξάγεται η 1η αγωνιστική που είχε αναβληθεί λόγω της απεργίας των ποδοσφαιριστών.
Αγώνες για το κύπελλο διεξάγονται σε Γερμανία, Ισπανία, Πορτογαλία, Ολλανδία και Βέλγιο.
Premier League - 17η αγωνιστική
Τρίτη
Γουλβς - Νόριτς (21:45)
Μπλάκμπερν - Μπόλτον (22:00)
Τετάρτη
Άστον Βίλα - Άρσεναλ (21:45)
Μάντσεστερ Σίτι - Στόουκ
Νιούκαστλ - Γουέστ Μπρομ
ΚΠΡ - Σάντερλαντ (22:00)
Γουΐγκαν - Λίβερπουλ
Έβερτον - Σουόνσι
Φούλαμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Πέμπτη
Τότεναμ - Τσέλσι (22:00)
Serie A - 1η αγωνιστική (εξ αναβολής)
Τρίτη
Σιένα - Φιορεντίνα (19:00)
Κάλιαρι - Μίλαν (21:45)
Τετάρτη
Ουντινέζε - Γιουβέντους (19:00)
Αταλάντα - Τσεζένα (21:45)
Μπολόνια - Ρόμα
Ίντερ - Λέτσε
Λάτσιο - Κιέβο
Νάπολι - Τζένοα
Νοβάρα - Παλέρμο
Πάρμα - Κατάνια
Ligue 1 - 19η αγωνιστική
Τρίτη
Νανσί - Μαρσέιγ (22:00)
Τετάρτη
Οσέρ - Ντιζόν (20:00)
Εβιάν - Μονπελιέ
Λιλ - Νις
Λοριάν - Καέν
Ρεν - Μπορντό
Σοσό - Αζαξιό
Τουλούζ - Μπρεστ
Βαλανσιέν - Λιόν
Σεντ-Ετιέν - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)
SüperLig - 17η αγωνιστική
Τετάρτη
Αντάλιασπορ - Φενέρμπαχτσε (18:00)
Κάισερισπορ - Ανκαραγκιουτσιού
Μερσίν - Εσκίσεχισπορ
Σίβασπορ - Σάμσουνσπορ (20:30)
Γαλατάσαράι - Μανίσασπορ
Πέμπτη
Τράμπζονσπορ - Όρντουσπορ (18:00)
Γκεντλερμπιρλιγί - Ιστανμπούλ
Μπεσικτάς - Καράμπιουκσπορ (20:30)
Γκαζιάντεπσπορ - Μπούρσασπορ
DFB-Pokal - Φάση των "16"
Τρίτη
Μπόχουμ - Μπάγερν (20:00)
Νυρεμβέργη - Γκρόιτερ Φιρτ
Χόφενχαϊμ - Άουγκσμπουργκ (21:30)
Φορτούνα Ντίζελντορφ - Ντόρτμουντ
Τετάρτη
Χέρτα - Κάιζερλαουτερν (20:00)
Χόλσταϊν Κιλ - Μάιντς
Στουτγκάρδη - Αμβούργο (21:30)
Γκλάντμπαχ - Σάλκε
Copa del Rey - Φάση των "32" - Ρεβάνς
Τρίτη
Εσπανιόλ - Θέλτα [0-0] (21:00)
Ρεάλ - Πονφεραντίνα [2-0]
Χιχόν - Μαγιόρκα [1-0]
Σεβίλλη - Σαν Ρόκε [1-0] (23:00)
Τετάρτη
Ατλέτικο Μαδρίτης - Αλμπαθέτε [1-2] (21:00)
Μπέτις - Κόρντομπα [0-1] (22:00)
Γρανάδα - Σοθιεδάδ [1-4]
Λεβάντε - Ντεπορτίβο [1-3]
Μάλαγα - Χετάφε [1-0]
Οσασούνα - Αλμερία [3-1]
Ράγιο Βαγιεκάνο - Σανταντέρ [2-3]
Βιγιαρεάλ - Μιραντές [1-1]
Σαραγόσα - Αλκορκόν [1-1]
Μπιλμπάο - Οβιέδο [1-0] (23:00)
Πέμπτη
Βαλένθια - Κάντιθ [0-0]
Μπαρτσελόνα - Οσπιταλέτ [1-0]
Taça de Portugal - Προημιτελικά
Τετάρτη
Ακαντέμικα - Ντεσπορτίβο Άβες (21:00)
Πέμπτη
Ολιβεϊρένσε - Ολιανένσε (21:00)
Σπόρτινγκ - Μαρίτιμο (23:00)
Παρασκευή
Μορεϊρένσε - Νασιονάλ (22:15)
KNVB Beker - Φάση των "16"
Τρίτη
Βάαλβαϊκ - Γκο Αχέντ Ιγκλς (19:45)
Σπάρτα Ρότερνταμ - Φένενταλ (21:00)
Χεράκλες - Ντε Χράαφσχαπ (21:45)
Τετάρτη
Χέρενφεν - Ος (19:45)
Νάιμεχεν - Άχιλις'29 (21:00)
Άγιαξ - Άλκμααρ
Πέμπτη
FC Αϊντχόφεν - Φιτέσε (19:45)
Τβέντε - PSV Αϊντχόφεν
Coupe de Belgique (Beker van België) - Προημιτελικά (1ο ματς)
Τετάρτη
Λιρς - Σταντάρ Λιέγης (21:30)
Μονς - Ρούπελ
Κόρτραϊκ - Μπίρσχοτ
Λόκερεν - Γάνδη (21:45)