EUROPA LEAGUE

Πρόκριση στο 93' για Ζίμπρου

Πρόκριση στο 93' για Ζίμπρου

Η Σεντ Πάτρικς ηττήθηκε στο Λουξεμβούργο από την Ζενές Ες, αλλά προκρίθηκε στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League χάρη στον κανόνα των εκτός έδρα γκολ, όπως και η Ζίμπρου που έκανε ανατροπή στην Γεωργία στο 93' (video)

Η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League είναι η Μπιρκιρκάρα από την Μάλτα, νικώντας με 2-0 την Σιρόκι, καθώς το αποτέλεσμα στο πρώτο ματς της Βοσνίας ήταν το 1-1.

Η Ζενές Ες νίκησε 2-1 στο Λουξεμβούργο την Σεντ Πάτρικς, αλλά οι Ιρλανδοί προκρίθηκαν, καθώς είχαν νικήσει με 1-0 στην έδρα τους, ενώ χάρη στα εκτός έδρας γκολ πέρασε και η Ζίμπρου.

Οι Μολδαβοί νίκησαν 3-2 στην Γεωργία την Τσιχούρα και προκρίθηκαν χάρη στο γκολ του Έμερσον στο 93'. Στο πρώτο ματς είχαν χάσει στην έδρα τους με 0-1, ενώ απόψε η Τσιχούρα προηγήθηκε δύο φορές, αλλά δεν ήταν αρκετό!

Δείτε video με το γκολ στο 93'...

Οι ρεβάνς 1ου προκριματικού:

 

Τρίτη

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) - Σιρόκι (Βοσνία) 2-0 [1-1]

Τσιχούρα (Γεωργία) - Ζίμπρου (Μολδαβία) 2-3 [1-0]

Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) - Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) 2-1 [0-1]

 

Τετάρτη

Ίνφορετ (Εσθονία) - Χαρτς (Σκωτία) [1-2] (18:45)

 

Πέμπτη

Ορνταμπάσι (Καζακστάν) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία) [0-3] (15:00)

Σιράκ (Αρμένια) - Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) [0-1] (16:00)

Καϊράτ (Καζακστάν) - Τεούτα (Αλβανία) [1-0] (17:45)

Πιούνικ (Αρμενία) - Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) [0-2] (18:00)

Σπάρτακ Μιγιάβα (Σλοβακία) - Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία) [1-1]

Σαμτρέντια (Γεωργία) - Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) [1-5]

Ντάτσια (Μολδαβία) - Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν) [0-0]

Γελγκάβα (Λετονία) - Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) [3-2] (18:30)

Ρούνταρ (Μαυροβούνιο) - Κουκέσι (Αλβανία) [1-1]

Ροβάνιεμι (Φινλανδία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) [2-0] (19:00)

Ράντνικ (Βοσνία) - Μπερόε (Βουλγαρία) [0-0]

Ελσίνκι (Φινλανδία) - Ατλάντας (Λιθουανία) [2-0]

Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) - UE Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) [3-1]

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) [5-0]

Νέμε Κάλιου (Εσθονία) - Τρακάι (Λιθουανία) [1-2]

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Μπάλζαν (Μάλτα) [2-0]

Σπάρτακς Γιουρμάλα (Λετονία) - Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) [1-2]

Μάριενχαμ (Φινλανδία) - Οντ Γκρένλαντ (Νορβηγία) [0-2]

Ζαγκλέμπιε (Πολωνία) - Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) [0-1]

ΜΤΚ (Ουγγαρία) - Ακτόμπε (Καζακστάν) [1-1]

Μπρέντμπι (Δανία) - Βάλουρ (Ισλανδία) [4-1] (19:30)

Φολά Ες (Λουξεμβούργο) - Αμπερντίν (Σκωτία) [1-3]

Γκόριτσα (Σλοβενία) - Μακάμπι Τελ-Αβίβ [0-3]

Ομόνοια (Κύπρος) - Μπάνατς (Αρμενία) [1-0]

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) - Σλόμποντα Τούζλα (Βοσνία) [0-0] (19:45)

Σουντούβα (Λιθουανία) - Μίντιλαντ (Δανία) [0-1] (20:00)

Χάβναρ Μπόλτφελαγκ (Ισλανδία) - Λεβάντια Τάλιν (Εσθονία) [1-1]

Ζάρια (Μολδαβία) - Βίντεοτον (Ουγγαρία) [0-3]

Στάμπεκ (Νορβηγία) - Κόνας Κουάι (Ουαλία) [0-0]

Μπουνούτσνοστ (Μαυροβούνιο) - Ραμποτνίτσκι (Σκόπια) [1-1]

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) - Παρτιζάνι Τιράνων (Αλβανία) [0-0]

Μπάλα Τάουν (Ουαλία) - ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) [0-2] (20:30)

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) - Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε) [2-0] (21:00)

Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Μπόκελ (Μαυροβούνιο) [1-1]

Λαντούντνο (Ουαλία) - Γκέτεμποργκ (Σουηδία) [0-5]

Σίλεκς (Σκόπια) - Φαντούτς (Λίχτενσταϊν) [1-3]

Βίκινγκουρ (Ισλανδία) - Βένσπιλς (Λετονία) [0-2]

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) [0-3]

Κρακόβια Κρακοβίας (Πολωνία) - Σκεντίγια (Σκόπια) [0-2]

Λουζιτάνος (Ανδόρα) - Ντομζάλε (Σλοβενία) [1-3] (21:30)

Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) - ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) [0-3]

Κλίφτονβιλ (Β.Ιρλανδία) - Ντιφερντάνς (Λουξεμβούργο) [1-1] (21:45)

Κορκ Σίτι (Ιρλανδία) - Λίνφιλντ (Β.Ιρλανδία) [1-0]

Γκλέναβον (Β.Ιρλανδία) - Ρέικιαβικ (Ισλανδία) [1-2]

 

*σε αγκύλη το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα

**στην τελευταία παρένθεση με έντονα γράμματα η ώρα έναρξης

 

Τα ζευγάρια του 2ου προκριματικού:

 

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) ή Σιράκ (Αρμένια) - Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) ή Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) ή Σπάρτακς Γιουρμάλα (Λετονία) - Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

Παρτίζαν (Σερβία) - Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) ή Ζαγκλέμπιε (Πολωνία)

Μπόκελ (Μαυροβούνιο) ή Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Κόνας Κουάι (Ουαλία) ή Στάμπαεκ (Νορβηγία)

Τρακάι (Λιθουανία) ή Νέμε Κάλιου (Εσθονία) - Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - Βάλουρ (Ισλανδία) ή Μπρέντμπι (Δανία)

Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε) ή Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) - Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Λουζιτάνος (Ανδόρα)

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) - Κουκέσι (Αλβανία) ή Ρούνταρ (Μαυροβούνιο)

Ακτόμπε (Καζακστάν) ή ΜΤΚ (Ουγγαρία) - Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή Σαμτρέντια (Γεωργία)

Μπερόε (Βουλγαρία) ή Ράντνικ (Βοσνία) - Ατλάντας (Λιθουανία) ή Ελσίνκι (Φινλανδία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) ή Ροβάνιεμι (Φινλανδία) - Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) ή Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Μπάλζαν (Μάλτα) ή Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Σκεντίγια (Σκόπια) ή Κρακόβια Κρακοβίας (Πολωνία)

Γκρασχόπερς (Ελβετία) - Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Γκλέναβον (Β.Ιρλανδία)

Μίντιλαντ (Δανία) ή Σουντούβα (Λιθουανία) - Φαντούτς (Λίχτενσταϊν) ή Σίλεκς (Σκόπια)

Ζίμπρου (Μολδαβία) - Οσμάνλισπορ (Τουρκία)

ΠΑΣ Γιάννινα (Ελλάδα) - Οντ Γκρένλαντ (Νορβηγία) ή Μάριενχαμ (Φινλανδία)

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) - Χαρτς (Σκωτία) ή Ίνφορετ (Εσθονία)

Μάριμπορ (Σλοβενία) - Λέβσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

Πιάστ Γκλιβίτσε (Πολωνία) - Γκέτεμποργκ (Σουηδία) ή Λαντούντνο (Ουαλία)

Παρτιζάνι Τιράνων (Αλβανία) ή Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) - Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) ή Γελγκάβα (Λετονία)

Σλόμποντα Τούζλα (Βοσνία) ή Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) - Μπάνατς (Αρμενία) ή Ομόνοια (Κύπρος)

Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία) ή Σπάρτακ Μιγιάβα (Σλοβακία) - Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντάτσια (Μολδαβία)

Αμπερντίν (Σκωτία) ή Φολά Ες (Λουξεμβούργο) - Βένσπιλς (Λετονία) ή Βίκινγκουρ (Ισλανδία)

Χέκεν (Σουηδία) - Λίνφιλντ (Β.Ιρλανδία) ή Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Τεούτα (Αλβανία) ή Καϊράτ (Καζακστάν) - Μακάμπι Τελ-Αβίβ ή Γκόριτσα (Σλοβενία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) ή Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Τορπέντο (Λευκορωσία)

Ιάσι (Ρουμανία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Βίντεοτον (Ουγγαρία) - Ζάρια (Μολδαβία) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία) ή Ορνταμπάσι (Καζακστάν)

Ντιφερντάνς (Λουξεμβούργο) ή Κλίφτονβιλ (Β.Ιρλανδία) - ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) ή Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) ή Μπάλα Τάουν (Ουαλία) - Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) ή Πιούνικ (Αρμενία)

Λεβάντια Τάλιν (Εσθονία) ή Χάβναρ Μπόλτφελαγκ (Ισλανδία) - Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Γκενκ (Βέλγιο) - Ραμποτνίτσκι (Σκόπια) ή Μπουνούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Σεντερίσκε (Δανία) - Στρέμσγκοντσετ (Νορβηγία)

 

*1ο ματς 14/7 και ρεβάνς 21/7

**με έντονα γράμματα αυτοί που ξεκινούν από τον 2ο προκριματικό γύρο

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

11 memes αθέων που θα σε πείσουν ότι δεν υπάρχει θεός

Ο Θεός, πάντως, αν είχε λίγο χιούμορ θα γελούσε.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24