EUROPA LEAGUE

Πάρντιου: "Η έδρα θα παίξει καθοριστικό ρόλο"

Ο Άλαν Πάρντιου δήλωσε ότι το παιχνίδι απέναντι στην Μπενφίκα είναι το σημαντικότερο παιχνίδι της Νιουκασλ στην ιστορία της.

Η Νιουκάσλ έχει δύσκολο έργο απέναντι στην Μπενφίκα καθώς η αγγλική ομάδα καλείται να ανατρέψει το σκορ του πρώτου αγώνα όταν είχε χάσει στην Λισαβώνα με 3-1.

Ο Άλαν Πάρντιου χαρακτήρισε δύσκολο το παιχνίδι απέναντι στους "αετούς" της Λισαβώνας και ζήτησε υπομονή από τους παίκτες του.

Επίσης αναφέρθηκε στην στήριξη του κόσμου και την συμβολή που μπορεί να έχει στην προσπάθεια των Άγγλων για πρόκριση στην επόμενη φάση.

" Αυτό είναι το μεγαλύτερο παιχνίδι στην ιστορία της ομάδας. Η έδρα μπορεί να παίξει καθοριστικό ρόλο. Αυτό φάνηκε την περασμένη Κυριακή. Ήταν συναρπαστικό που σημειώσαμε γκολ στο τελευταίο λεπτό και ο κόσμος είχε καθοριστικό ρόλο σε αυτό.

Ακόμα και αν χρειαζόμαστε δύο γκολ τα τελευταία δύο λεπτά πιστεύω ότι μπορούμε να το πετύχουμε. Με τους οπαδούς στο πλευρό μας θεωρώ ότι είμαστε απειλεί για την Μπενφίκα".