EUROPA LEAGUE

Καρέ - καρέ το Ντνίπρο - Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε την Ντνίπρο στην Ουκρανία για το Europa League και το Sport24.gr σας παρουσιάζει τα καλύτερα φωτογραφικά στιγμιότυπα του αγώνα.

Το πρώτο μέρος της διπλής μάχης του Ολυμπιακού με την Ντνίπρο στο πλαίσιο των "32" του Europa League παίχτηκε στην Ουκρανία και το Sport24.gr σας μεταφέρει χαρακτηριστικά φωτογραφικά στιγμιότυπα από την αναμέτρηση.

PRE GAME: Οι 200 ηρωικοί και το κρύο στο Ολιμπίσκι

Μπορεί στην Ελλάδα να χιονίζει, αλλά και στην Ουκρανία δεν πάνε πίσω αφού το θερμόμετρο φλέρταρε με το 0. Παρ' όλα αυτά περίπου 200 φίλοι του Ολυμπιακού βρέθηκαν στο πλευρό των ερυθρόλευκων, ενώ και αρκετοί Ουκρανοί συμπαραστάθηκαν στην Ντνίπρο.

Θα ήταν άδικο να μην ξεκινήσουμε το Photostory με τους φιλάθλους του Ολυμπιακού που ταξίδεψαν στην Ουκρανία.

Πάντως, στις κερκίδες του Ολιμπίνσκι είχαμε λίγο απ' όλα. Φυσικά, δεν έλειψαν οι φανατικοί της Ντνίπρο.

Κυρίες με τις γούνες τους.

Αλλά και στρατιώτες.

Πρόβλημα με το κρύο είχαν και όσοι ήταν στον πάγκο με τον Μπενίτες να έχει σκεπαστεί μέχρι το πρόσωπο.

Την ίδια ώρα και οι εκπρόσωποι της διοίκησης ήταν και εκείνοι στο κρύο.

Το πρώτο ημίχρονο

Με δυνατές μονομαχίες, αλλά ελάχιστες φάσεις κύλησε το πρώτο ημίχρονο στο Ολιμπίσκι.

Η είσοδος των δύο ομάδων.

Δυνατές μονομαχίες και ελάχιστες φάσεις είχε το πρώτο ημίχρονο στο Ολιμπίσκι.

Αρκετές πρωτοβουλίες πήρε ο Ντοσεβί από τα δεξιά.

Ο Τσόρι Ντομίνγκες σε μια περίτεχνη ενέργεια παρά το στενό μαρκάρισμα του Ροτάν.

Ο Κώστας Μήτρογλου κάνει ένα από τα ελάχιστα σουτ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο

Όσες συγκινήσεις δεν είχε το πρώτο ημίχρονο είχε το δεύτερο. Οι γηπεδούχοι στις πρώτες τους επικίνδυνες φάσεις μπροστά από την εστία του Ρομπέρτο κατάφεραν να σκοράρουν.

Ο Κάνκαβα έκανε συρτό σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής....

Η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Σαντάνα, πήρε φάλτσο και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Ρομπέρτο

Και έτσι άνοιξε το σκορ για την Ντνίπρο στο 50'.

Πριν προλάβει ο Ολυμπιακός να συνέλθει ο Ροτάν στο 56' με απευθείας εκτέλεση φάουλ κατάφερε να σκοράρει και να κάνει το 2-0.

Με τον αρχηγό της Ντνίπρο να πνίγεται στις αγκαλίες των συμπαικτών του.

Και τους ερυθρόλευκους να μην μπορούν να πιστέψουν τα όσα έγιναν μέσα σε 6 λεπτά..

Με την είσοδο των Ντουρμάζ και Φορτούνη ο Ολυμπιακός πίεσε.

Το ματς ολοκληρώθηκε με τους ερυθρόλευκους να έχουν έντονα παράπονα....

Με το ακυρωθέν τέρμα του Μήτρογλου να είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Ωστόσο, ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς να αλλάξει το σκορ και τους ερυθρόλευκους να έχουν να ανατρέψουν το εις βάρος τους 2-0 στο δεύτερο παιχνίδι στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Έτσι, το έζησε ο Περέιρα

Με ιδιαίτερα έντονο τρόπο έζησε το παιχνίδι ο Περέιρα. Ο προπονητής του Ολυμπιακού είχε παράπονα τόσο από τους παίκτες του όσο και από τον διαιτητή τα οποία και του εξέφρασε αμέσως μετά το τέλος του αγώνα.

Ο Πορτογάλος ήταν χαλαρός στην αρχή του αγώνα, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Από το πρώτο ημίχρονο ο Περέιρα έδινε συνεχώς οδηγίες.

Με την εικόνα του αμέσως μετά το δεύτερο γκολ να είναι χαρακτηριστική.

Στη συνέχεια προσπάθησε να ξυπνήσει τους παίκτες του, όμως η εικόνα τους δεν άλλαξε...