EUROPA LEAGUE

Φέρμπεϊκ: "Έχουμε τον πρώτο λόγο"

Ο Χέρτιαν Φέρμπεϊκ παραδέχτηκε πως δεν περίμενε η ομάδα του να πάρει τέτοιο αποτέλεσμα, ενώ τόνισε πως η Αλκμάαρ θα παίξει κανονικά στη ρεβάνς προκειμένου να αποφύγει κάποια έκπληξη.

Πιο εύκολο απ' ότι περίμενε ο Χέρτιαν Φέρμπεϊκ ήταν το έργο της ομάδας του κόντρα στον Ατρόμητο.

Η Άλκμααρ νίκησε με 3-1 στο Περιστέρι την ομάδα του Γιώργου Παράσχου, ένα σκορ που δεν περίμενε ο Ολλανδός τεχνικός.

"Εχουμε τον πρώτο λόγο, αυτό είναι γεγονός. Πρέπει να παιξουμε όμως και τη ρεβάνς και να αποφύγουμε τις εκπλήξεις. Ο Ατρόμητος πρέπει να σκοράρει τρεις φορές και εμείς να μην βάλουμε γκολ.

Ο Ατρόμητος μας έδειξε ότι θα ξεκινήσει συγκρατημένα. Εμείς είχαμε την κατοχή αλλά όχι και ευκαιρίες. Στο ημίχρονο είπα στους παίκτες μου ότι πρέπει να κάνουμε ευκαιρίες, όπως και έγινε. Ο αντίπαλος στη συνέχεια ανοίχθηκε πολύ και μας έδωσε την ευκαιρία να σκοράρουμε και άλλες φορές.

Δεν περίμενα το αποτέλεσμα γιατί ο Ατρόμητος είναι πολύ δυνατός. Το έδειξε στο δεύτερο ημίχρονο. Αλλά όπως πήγε το ματς νικήσαμε με ευρύ σκορ".