ΑΓΓΛΙΑ

Έβαλε το νικητήριο γκολ κατά λάθος!

Ντιομάντε

Η Χαλ πήρε μία απρόσμενη νίκη στην έδρα της ΚΠΡ με τον Ντιομάντε να σκοράρει κατά λάθος στο 90ο λεπτό (VIDEO).

Το πρώτο ημίχρονο της συγκεκριμένης αναμέτρησης θα μπορούσαμε να το χαρακτηρίσουμε και ως "σούπα". Λίγες φάσεις, πολλά λάθη και δυο άτολμες ομάδες.

Μόλις έγινε το 1-0 στο 61' από τον Ερνάντες με όμορφο πλασέ, το παιχνίδι άνοιξε και η μία φάση διαδεχόταν την άλλη.

Τελικά έπρεπε να φτάσουμε στο 86ο λεπτό για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι του Τζίμι Φλόιντ Χάσελμπαϊνκ (ναι είναι προπονητής πλέον), όμως τη συνέχεια δεν μπορούσε να τη φανταστεί κανείς.

Σε μία σέντρα από τα δεξιά, αμυντικός και τερματοφύλακας μπερδεύτηκαν, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Ντιομάντε που... κοιτούσε αλλού και κατάληξε στα δίχτυα για να γίνει το τελικό ΚΠΡ - Χαλ 1-2!