ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δεν έφτανε η γκολάρα του Δώνη

Ο Τάσος Δώνης άνοιξε το σκορ με ψηλοκρεμαστό σουτ, αλλά οι Νέοι της Γιουβέντους ηττήθηκαν από τους αντίστοιχους της Φιορεντίνα με 2-1 (VIDEO).

Τι και αν άνοιξε το σκορ με υπέροχο ψηλοκρεμαστό σουτ σε υπέροχη αντεπίθεση. Δυστυχώς για τον ίδιο και την ομάδα του, δεν ήταν αρκετό για να αποφευχθεί η ήττα από την Φιορεντίνα για το πρωτάθλημα Primavera στην γειτονική Ιταλία.

Οι Νέοι της Γιουβέντους προηγήθηκαν 0-1, όταν ο Δώνης δέχτηκε μακρινή μπαλιά, έκανε το σπριντ και νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ με ιδανικό τρόπο στο 26ο λεπτό της επανάληψης, με όλους τους συμπαίκτες του να τον πνίγουν στην αγκαλιά τους.

Εντούτοις, οι "Βιόλα" δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και έκαναν την ανατροπή, επικρατώντας τελικά με 2-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.