CHAMPIONS LEAGUE

Ποιο ήταν το καλύτερο γκολ της 5ης αγωνιστικής του Champions League;

Δες τα 5 καλύτερα γκολ της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, ψήφισε το καλύτερο μέσω του διαγωνισμού της NISSAN και κέρδισε πλούσια δώρα!

Ποιο ήταν το GOAL OF THE WEEK στην 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League! Δες τα πέντε προτεινόμενα και επέλεξε το καλύτερο, κάτι που μπορεί να σου χαρίσει πλούσια δώρα!

Όλα αυτά μέσω του διαγωνισμού της NISSAN, "Goal of the Week" όπου χουν επιλεγεί τα πέντε καλύτερα τέρματα. Εσύ μπορείς να θυμηθείς πως σκόραραν οι Bonucci, Izquierdo, Prijovic, Semedo και Tosun και εν συνεχεία να ψηφίσεις το γκολ που θεωρείς κορυφαίο.

Leonardo Bonucci

SEVILLA 1 - 3 JUVENTUS

Μπορεί να είναι στόπερ, αλλά συχνά πυκνά ανεβαίνει στην αντίπαλη περιοχή και μπορεί να βρει τον στόχο με δυνατά σουτ. Ο Leonardo Bonucci το έκανε και απέναντι στην Σεβίλλη μέσα στην Ισπανία και βοήθησε τα μέγιστα για να φύγει η Γιουβέντους με ένα σπουδαίο διπλό!

José Izquierdo

LEICESTER 2 - 1 CLUB BRUGGE

Πήρε την μπάλα στο χώρο του κέντρου και παρέδωσε μαθήματα επιτάχυνσης. Τρεις παίκτες της Λέστερ έτρεχαν για να τον κόψουν, ωστόσο ο José Izquierdo συνέχισε απτόητος και όταν έφτασε στην περιοχή, εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με ένα κεραυνό.

Aleksandar Prijovic

DORTMUND 8 - 4 LEGIA

Πανδαισία επιθετικού ποδοσφαίρου στο Ντόρτμουντ με 12 γκολ! Αυτό όμως που σημείωσε ο Aleksandar Prijovic για την Λέγκια ήταν απίθανοι Πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και δεν το σκέφτηκε καθόλου. Με ένα περίτεχνο σουτ, έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Nélson Semedo

BEŞIKTAŞ 3 - 3 BENFICA

Η Μπενφίκα έκανε εκπληκτικά πράγματα στο πρώτο ημίχρονο μέσα στην Κωνσταντινούπολη, όταν και προηγήθηκε με 3-0 της Μπεσίκτας. Ένα από αυτά ήταν και το φοβερό αριστερό σουτ του Nélson Semedo λίγο έξω από την περιοχή, με το οποίο νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Cenk Tosun

Στο τρομερό πρώτο ημίχρονο της Μπενφίκα, η Μπεσίκτας απάντησε με τρία τέρματα στην επανάληψη, ισοφαρίζοντας στο τελικό 3-3. Αναμφισβήτητα το γυριστό που σημείωσε ο Cenk Tosun ήταν το καλύτερο τουρκικό γκολ της βραδιάς!