ΒΡΑΖΙΛΙΑ

Σόου με γκολ και χορό από τον Ροναλντίνιο!

Ο Ροναλντίνιο μπήκε στο φινάλε της αναμέτρησης της Κερέταρο με την Κλαμπ Αμέρικα ωστόσο πρόλαβε να "μαγέψει" το κοινό σκοράροντας δις. Απολαύστε το one-man-show του Βραζιλιάνου σούπερ σταρ (VIDEO).

Mπορεί να μην ξεκίνησε βασικός για την Κερέταρο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κλαμπ Αμέρικα για το πρωτάθλημα του Μεξικού και να μπήκε αλλαγή στο τελευταίο δεκάλεπτο, παρόλα αυτά ο Ροναλντίνιο πέτυχε να στρέψει πάνω του όλα τα βλέμματα.

Και πώς να μη γινόταν κάτι τέτοιο; Πέρασε στο 84ο λεπτό στο παιχνίδι με το σκορ στο 2-0 για την ομάδα και δύο λεπτά αργότερα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με πλασέ που ολοκλήρωσε μία άψογη αντεπίθεση από πλευράς Κερέταρτο ενώ στο 90' διαμόρφωσε το τελικό 4-0 με πλασέ εκτός περιοχής.

Πέρα από τα δύο γκολ του ο Βραζιλιάνος έκλεψε την παράσταση και με τους πανηγυρισμούς του καθώς στο 3-0 έκανε σκαμνάκι για να ανέβει ένας συμπαίκτη του στην πλάτη του ενώ μετά το δεύτερο γκολ του πρώτα έκανε υπόκλιση προς την εξέδρα και κατόπιν τους αφιέρωσε έναν χορό.