ΒΕΛΓΙΟ

Γκολάρα Καρέλη και τρίποντο για Γκενκ!

Ο Νίκος Καρέλης μπήκε αλλαγή στο 77' και έντεκα λεπτά αργότερα πέτυχε το νικητήριο γκολ για τη Γκενκ κόντρα στην Ζούλτε Βάρεχεμ, στο ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα (video)!

Ονειρεμένο ήταν το ξεκίνημα του Νίκου Καρέλη με τη φανέλα της Γκενκ καθώς δύο μόλις ημέρες μετά την ανακοίνωσή του από τη βελγική ομάδα, όχι μόνο έπαιξε αλλά χάρισε και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ λίγα λεπτά πριν το φινάλε.

Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού μπήκε αλλαγή στο ματς στο 77ο λεπτό με το σκορ στο 1-1 (προηγήθηκε με τον Νίντι στο 17' και ισοφαρίστηκε από τον Λεπόιντ στο 32') και στο 87' πέτυχε το τελικό 2-1 με ένα εκπληκτικό γκολ με γυριστό σουτ, γνωρίζοντας την αποθέωση!

Αμέσως μετά το γκολ ο Έλληνας διεθνής επιθετικός φίλησε τη βέρα του αφιερώνοντάς το στη γυναίκα του ενώ αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 35' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσιμάνγκα.

Μάλιστα, αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα η Γκενκ κάλεσε τους οπαδούς της μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της στο Facebook και στο Τwitter να χορέψουν συρτάκι προς τιμήν του Καρέλη.