ΒΕΛΓΙΟ

Γκέλα για την Μπριζ!

Η Μπρίζ σκόνταψε εντός έδρας με τη Μέχελεν, με τον Ντε Σούτερ να σώζει το βαθμό στις καθυστερήσεις για τη γηπεδούχο ομάδα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. (VIDEOS)

Με τον Σωκράτη Διούδη στον πάγκο, η Μπριζ δεν κατάφερε να υπερκεράσει το φαινομενικά εύκολο εμπόδιο της Μέχελεν, και θα πρέπει μάλιστα να αισθάνεται και τυχερή με το βαθμό της ισοπαλίας.

Σε ένα ανούσιο και φλύαρο πρώτο ημίχρονο, το μηδέν κάλυψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της Μπριζ και της Μέχελεν.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Νέσενς άνοιξε το σκορ για τη Μέχελεν στο 57ο λεπτό, προδιαγράφοντας μία έκπληξη μεγατόνων.

Η Μπριζ πίεζε για την ισοφάριση και τα κατάφερε με τον Ντε Σούτερ και το εκπληκτικό σουτ στην κίνηση που έπιασε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή, αλλά έδωσε την ευκαιρία στην Άντερλεχτ να την πλησιάσει.

MΠΡΙΖ: Κούγιοβιτς, Μεουνιέρ, Μέκελε, Ντουάρτε, Ντε Μποκ, Σίμονς, Ραφαέλοβ, Φόρμερ, Ισικιέρδο (80' Μπολινγκολί - Μπομπό), Καστίγιο, Ζεντόζ (61' Ντε Σούτερ)

ΜΑΛΙΝ: Μπιεμπάουβ, Ματίς, Μπατό, Κοσάνοβιτς, Ομπράντοβιτς, Ντε Βίτε, Ντε Πέτερ, Χανί (81' Ριτς), Σισέ (90' Μπισέ), Κλάες, Νέσενς (61' Βεσελίνοβιτς)