ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Οπαδοί πέταξαν κότες σε ματς στην Αργεντινή

Η Νιούελς Ολντ Μπόις διέλυσε 6-1 την Σαν Μαρτίν, με τον Νάτσο Σκόκο να βάζει δυο γκολ και να βγάζει μία ασίστ, όμως οι οπαδοί των "λεπρών" πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο δυο κότες (VIDEO).

Σε αγώνα για το πρωτάθλημα Αργεντινής, η Νιούελς Ολντ Μπόις διέλυσε 6-1 την Σαν Μαρτίν, με τον άλλοτε άσο της ΑΕΚ, Νάτσο Σκόκο, να βάζει δυο γκολ και να βγάζει μία ασίστ.

Μόλις στο 1ο λεπτό. ο Μάξι Ροντρίγκες έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως δεν μπόρεσε να χαρεί το γκολ, καθώς τραυματίστηκε και έφυγε με δάκρυα λίγα λεπτά αργότερα

Οι οπαδοί της Νιούελς βρήκαν την ευκαιρία να πετάξουν στον αγωνιστικό χώρο δυο κότες (!) με κασκόλ της Ροσάριο Σεντράλ. Τα δυο πτηνά δείχνουν σε άθλια κατάσταση και μάλιστα το γεγονός απασχολεί ιδιαίτερα την διοργανώτρια αρχή, που ετοιμάζεται να ρίξει καμπάνα στη Νιούελς.