ΒΟΛΕΪ

Στον Παναθηναϊκό το τρίτο εισιτήριο

Ο Παναθηναϊκός δεν συνάντησε δυσκολία, επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Φιλαθλητικού Λαρισαϊκού και πέρασαν στο Final 4 του Κυπέλλου στο βόλεϊ γυναικών.

Μετά τον Ολυμπιακό και τον Πανναξιακό ήρθε η ώρα του Παναθηναϊκού να σφραγίσει και εκείνος το εισιτήριο του για το Final 4 του Κυπέλλου στο Αγρίνιο. Οι πράσινες δεν συνάντησαν δυσκολία και επιβλήθηκαν με 3-0 σετ επί του Φιλαθλητικού Λαρισαϊκού.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι παίκτριες του Παναθηναϊκού με όπλο το σερβίς τους μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και πήραν εύκολα το πρώτο σετ με 9-25.

Στη συνέχεια του παιχνιδιού ο Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός ανέβασε την απόδοσή του, βρήκε λύσεις στην επίθεση, αλλά αυτό δεν έφτανε. Ο Παναθηναϊκός έβρισκε πάντα τις λύσεις, ξέφευγε στο σκορ και οι γηπεδούχες αναγκάζονταν να "κυνηγούν".

Κάπως έτσι ήρθε το τελικό 3-0 σετ υπέρ των πράσινων οι οποίες πήραν τα επόμενα σετ με 20-25 και 21-25.

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Παναθηναϊκός 0-3

Τα σετ: 9-25, 20-25, 21-25