Σε φουλ ρυθμούς και η Α2 γυναικών

Σε φουλ ρυθμούς και η Α2 γυναικών

Με το πρώτο σερβίς στους δύο υποομίλους του πρώτου ομίλου μπήκαμε σε πλήρη αγωνιστική δράση σε όλη την Α2 βόλεϊ των γυναικών. Συνοπτικά τα αποτελέσματα.

Σε φουλ αωνιστικούς ρυθμούς μπήκε και η Α2 βόλεϊ των γυναικών αφού μετά τους δύο υποομίλους του Β ομίλου ξεκίνησε η αγωνιστική δράση και σε αυτούς του πρώτου. Στους επτά από τους δέκα αγώνες των υποομίλων του πρώτου ομίλου κυριάρχησαν οι γηπεδούχοι και μάλιστα εύκολα.

Οι τρεις ομάδες που κατάφεραν να φύγουν με το διπλό ήταν ο Θρίαμβος που επιβλήθηκε με 3-0 επί της Ευρυάλης, η Κόρινθος που νίκησε με 3-1 τον Ιωνικό στη Νέα Φιλαδέλφεια, ενώ στο μοναδικό ματς που κρίθηκε στο τάι μπρέικ ο ΑΟ Ακρίτας πήρε το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με 3-2 επί των Ιώνων.

Στους δύο υποομίλους του δεύτερου ομίλου μόνο τέσσερις ομάδες έκαναν το 2/2 και δύο από αυτές χωρίς κάποια βαθμολογική απώλεια. Στον πρώτο υποόμιλο η Νέα Γενεά πέρασε και από την έδρα του Ηρακλή Ιωαννίνων με 3-0, ενώ ο ΑΣ Γιάννενα επιβλήθηκε με 3-0 επί του Ποσειδώνα Βέροιας. Το απόλυτο των βαθμών έχει και ο ΕΟ Σταυρούπολης που δεν είχε πρόβλημα κόντρα στον Ηρακλή.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα των αγώνων:

Τα αποτελέσματα του 1ου Υποομίλου του Α ομίλου

ΑΟ Αιγάλεω - ΑΕ Αγίας Παρασκευής 3-0 (25-13, 25-14, 25-22)

Αιγάλεω (Αντωνιάδη): Βλάχου, Μολδοβανίδη, Μανώλικα, Ιωάννου, Λαμπιτσάκη, Μιτσάκου, Οικονομοπούλου -λ / Κουλοπούλου, Γρίσπου

Αγία Παρασκευή (Αμαριανάκης): Κόλλια, Θωμαΐδου, Σύλλα, Λάϊου, Καλαϊτζίεβα, Δρούγκα, Πόγκα -λ / Τικταπανίδου -λ, Πισιριτζή, Θεολόγου, Καβριγιάν

ΓΣΚ Ηρακλής - ΦΟ Βριλησσίων 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)

Ηρακλής Κηφισιάς (Μαρτσουκάκη): Γκρέκα, Δαουλτζόγλου, Μπέη, Κόνιαρη, Γιαννέλου, Λάβδα, Πασιαλή -λ / Λύρα -λ, Τσελέπη, Μαυράκου

Βριλήσσια (Ατσιδαύτης): Παπαστεργίου, Γκότζη, Κοτσιάκη, Παπουτσάκη, Μικρουδάκη, Μαβιλίδη, Μπουζουνιεράκη-λ / Βασιλακοπούλου, Τσαρακλή, Κωνσταντέλου, Έρωτα, Γκότση

ΑΣΠ Θέτις - ΑΣΣ Αναγέννηση 3-0 (25-17, 25-13, 25-14)

Θέτιδα (Παπαθανασίου): Λεωνίδου, Φραγκιαδάκη, Μελετιάδη, Χριστοδούλου, Τουρνάκη, Φωτεινού, Καράμπαλη -λ / Κερασιώτη -λ, Γαλανού, Ζήση Χ., Αλεξανδροπούλου, Ζήση Π.

Αναγέννηση (Μηλιώνης): Σκορδά, Μάτα, Ανδρεαδάκη, Φράγκου, Μαραθοκαμπίτου Σ., Κόντη, Κρητικού -λ / Δήμου, Μαραθοκαμπίτου Σιγ., Γεωργακοπούλου.

ΑΟ Ηλυσιακός - Ζηρίνειος ΑΟΝ 3-0 (25-15, 25-20, 25-22)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Λιόσης): Ράγκου, Λιαρούτσου, Μπέμπη, Σωτηρίου, Δασκαλοπούλου, Κωνσταντίνου, Πασχάλη (λ) / Θύμο (λ), Τσιγαρίδα, Τσέλιου

ΖΑΟΝ (Μπλάμη): Τσιουτσιούκη, Μπαφατάκη, Κιτσάκη, Καλαϊτζάκη, Τσατσούρη, Γιαννακοπούλου, Ξηνταρά (λ) / Νικολέτου (λ), Αναστασίου,

ΑΣΠ Θέτις - ΑΣΣ Αναγέννηση 3-0 (25-17, 25-13, 25-14)

Θέτιδα (Παπαθανασίου): Λεωνίδου, Φραγκιαδάκη, Μελετιάδη, Χριστοδούλου, Τουρνάκη, Φωτεινού, Καράμπαλη -λ / Κερασιώτη -λ, Γαλανού, Ζήση Χ., Αλεξανδροπούλου, Ζήση Π.

Αναγέννηση (Μηλιώνης): Σκορδά, Μάτα, Ανδρεαδάκη, Φράγκου, Μαραθοκαμπίτου Σ., Κόντη, Κρητικού -λ / Δήμου, Μαραθοκαμπίτου Σιγ., Γεωργακοπούλου.

Επόμενη αγωνιστική 24/10

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Αιγάλεω

ΑΠΣ Αλίμου - ΑΣΠ Θέτις

ΑΣΣ Αναγέννηση - ΑΟ Ηλυσιακός

ΦΟ Βριλησσίων - Ζηρίνειος ΑΟΝ

ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΡΕΠΟ

 

 

Τα αποτελέσματα του 2ου Υποομίλου του Α ομίλου

ΓΣ Πανιώνιος - ΓΣ Χαλανδρίου 3-0 (25-16, 25-16, 25-18)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κωστακόπουλος): Τσιώνη, Πανταζή, Οικονομάκη, Τσουμίτα, Ευθυμίου, Κορδόγλου. Παπαδάκη (λ) / Μπακοδήμου, Μερκούρη, Σαντέ, Φάκη, Μαγγίνα Π., Μαγγίνα Α.

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Περρόπουλος): Μαλούσάρη Ζ., Φωκιανού, Πασσιά, Χριστοδούλου, Πανοπούλου, Μπαϊράμη, Παπαδοπούλου (λ) /Κολομητρούση (λ), Γκόγκου, Θανοπούλου, Συκιώτη, Πανοπούλου

ΑΣΠ Ίωνες - ΑΟ Ακρίτας 2-3 (20-25, 25-16, 24-26, 25-22, 10-15)

ΙΩΝΕΣ (Μαρίνος): Κανάκη, Μουτζούρη, Πολυδώρου, Βλαντάκη, Ασημακοπούλου, Γραμμένου, Μιχαϊλίδη (λ) / Χαβιάρα, Αγγέλη, Λεκατσά

ΑΚΡΙΤΑΣ (Μυτσκίδης): Νικολακοπούλου, Ιωσιφίδη, Χάσκου, Κουκουτσή, Ορφανέα, Καραχάλιου, Παυλέα (λ) / Κατσαρού (λ), Δεδούση, Πανταζοπούλου, Μαντούδη

ΑΣ Ιωνικός - ΑΣΠ Κόρινθος 1-3 (13-25, 18-25, 25-16, 22-25)

ΙΩΝΙΚΟΣ (Θανέλλας): Μαγκανάρη, Τράγκα, Κελεσίδη, Γκότση, Κασδοβασίλη, Βάγια, Γεωργίου (λ)/ Καρούζου (λ), Βλάχου, Βελούδη, Γάτου

ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Ανδρεόπουλος): Δορμπαράκη, Κωστάμη, Μπαλδώκα, Παναγοπούλου, Δέδε, Θώδη, Δημητροπούλου (λ) / Βατουσιάδη (λ), Αλατζάκη

ΑΟ Παλλήνη - ΓΣ Πετρούπολης 3-0 (25-18, 25-20, 25-21)

ΠΑΛΛΗΝΗ (Tουρνάκης): Πολίτη, Καραμπάγια, Οικονομοπούλου, Τζίμα, Στάθη, Λαμέ, Μπατία (λ) / Κούρτη, Σκλαδαίνα.

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ (Αποστολογιωργάκης): Κατσιμπούλα, Μουτζουρίδου, Σκλιβανίτη, Τζαλαλή, Καπνία, Χρυσοσπάθη, Κανελλοπούλου (λ) / Ρίζου (λ), Κοτσαμπά, Μασούρα, Δημητροπούλου, Μπαντίδου,

ΑΓΟ Ευρυάλη - ΑΟ Θρίαμβος 0-3 (16-25, 21-25, 25-27)

ΕΥΡΥΑΛΗ (Γκούντας): Μπαραβάκου, Μέξη, Ηλιακοπούλου, Ταμπάκη, Κουντουρά, Αναγνωστοπούλου, Μανώλη (λ) / Δράκου, Βογιατζόγλου, Ζούρου

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Σάκκουλα): Νικολαΐδη, Παυλοπούλου, Πεδουλάκη, Εικοσιπεντίδου, Χαραλάμπους, Ρατίκη, Μαθιουδάκη -λ.

Επόμενη αγωνιστική 24/10

Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 - ΑΣΠ Ίωνες

ΑΟ Ακρίτας - ΓΣ Πανιώνιος

ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΣ Ιωνικός

ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΓΟ Ευρυάλη

ΑΟ Θρίαμβος - ΑΟ Παλλήνη

ΡΕΠΟ - ΓΣ Πετρούπολης

 

 

Τα αποτελέσματα του 2ου Υποομίλου του Α’ ομίλου

Ποσειδώνας Βέροιας - ΑΣ Γιάννενα 0-3 (23-25, 16-25, 13-25)

Ποσειδώνας (Λουκάς): Τσαουσοπούλου, Κυριακίδου, Τσιούχα, Μοσχά, Γαλλίκα, Τσιόγκα, Γρηγοριάδου -λ / Τσιλίκα -λ, Ντακοπούλου, Κυριαζή, Γκατζούφα.

Γιάννενα (Ζαρκαλής): Μαγκλάρα Γ., Μαγκλάρα Χ., Κλούμπα, Ασημακίδου, Λάγκα, Παπάζογλου, Καλύβα -λ / Στεφάνου -λ, Χαρατζόγλου, Τζαλαλή, Ντέρου, Φασουλή, Βαρτζιώτη.

ΑΣ Ελπίς - Ν. Βότσης 3-0 (25-22, 25-19, 25-21)

Ελπίδα (Χρυσομαλλίδης): Σεφεριάδου, Παπάζογλου, ΜΠολέτου Μ., Ντολοπούλου, Νώτη, Καλαντάτζε, Βουγιουκλίδου -λ / Ευγενίδου -λ, Κομνίνο, Καραμούτζα, Μπολέτου Κ., Γκοβεδάρου,

Ν. Βότσης (Δεληγιάννη): Σωτηρίου, Χατζηεφραίμογλου, Θεοτή, Σακαράκη, Λυκούδη, Σφυρίου, Παπαδοπούλου - λ / Κανταρτζή -λ, Σαρλή, Ασλανίδου, Φραγκουλίδου, Αξάρη, Γκρεμηλογιάννη.

Ηρακλής Ιωαννίνων - ΜΑΣ Νέα Γενεά 0-3 (19-25, 21-25, 19-25)

Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Λώλη, Παναγιωτίδου, Καρατζόγλου, Δαλακλή, Ιωαννίδου, Μπόζιο, Ζαβογιάννη -λ / Τζανή -Αθ., Δερμιτζάκη, Τζάνη Αλ., Ζερβοπούλου, Δημητρέλου.

Νέα Γενεά (Σταυριανίδης): Φαλιάγκα, Βασίλα, Βελίκοβα, Μπάγγου Ε., Καραντζοπούλου, Μιχαλιού, Μπάγγου Γ.-λ / Καραπαλίση -λ, Διωνίδου

Ανατόλια - Νίκη Αλεξανδρούπολης 2-3 (25-19, 25-18, 13-25, 13-25, 13-15)

Ανατόλια (Τζιουμάκας): Χαλιαμπάλια, Καλπάκη, Χοτοκουρίδου, Παππά, Καρατησίδου, Παφίλη, Ρεΐζογλου -λ / Κωτούλα, Μπίγγα Κ., Σταμπουλή, Παπαθεμελή,

Νίκη (Δήμητσας): Χαρισιάδου, Βενέτη, Καλογεροπούλου, Καρακύκλα Νικολαΐδου, Δεδούση, Καράμπαλη -λ / Σιδερίδου -λ, Λαμπρίδου, Κωνσταντινίδου

Επόμενη αγωνιστική 25/10

ΜΑΣ Νέα Γενεά - ΑΣ Ελπίς

ΑΣ Γιάννενα - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων

ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας

ΑΣ Καμπανιακός - ΣΑΑΚ Ανατόλια

ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΡΕΠΟ

 

 

 

 

Τα αποτελέσματα του 2ου Υποομίλου του Β’ ομίλου

ΓΣ Ελασσόνας - ΑΣΚ Λαγκαδά 2-3 (24-26, 23-25, 27-25, 25-19, 12-15)

Ελασσόνα (Παναγιώτου): Παναγιώτου, Παπαδοπούλου Ουρ., Κατσαρέ, Ζιώγα, Μπούσια, Παραφέστα, Παπαδοπούλου Ζ. -λ / Καζάντζη, Χατζηβασίλη, Μπελαή.

Λαγκαδάς (Γεωργιάδης): Στεργίου, Τορλαχίδου, Κλέπκου, Δημητριάδου, Παρούτση, Σιδηρά, Σωτήρογλου -λ / Αντωνίου, Στόιου

ΔΑΣΩ - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-13, 25-19, 25-14)

ΔΑΣΩ (Ιωαννίδης): Μπερμπέρογλου, Παυλίδου, Καλτουρμίδου Αν., Κοτέογλου, Καλτουρμίδου Μ., Τσιούκαρη, Αναγνώστου -λ / Λεονταρίδου, Καραηλία, Παπάζογλου, Ανεσιάδου, Μαρκάδα

Πήγασος (Πιπερίδης): Φλώρου, Τσαπαρίδου, Καλαϊτζίδου, Διωνά, Γαΐτη, Ατσαρόκη, Ρόζου -λ / Αποστολίδου -λ Μπογιατζή, Πολυχρονίδου Γ., Κεκιτζόγλου.

ΕΟΣ - Ηρακλής 3-0 (25-15, 25-14, 25-20)

ΕΟΣ (Ακριτίδης): Δημητριάδου, Παπουλίδου, Ζηνονίδου, Σταφυλλίδου Χ., Μακροπούλου, Μπούκα, Παλτιμσίζογλου -λ / Βοζίκη -λ, Μητσάνη, Ελευθεριάδου, Αρμουτάκη, Άγγου, Σταφυλλίδου Σ., Σαββάογλου.

Ηρακλής (Κυριακού): Βεζυριανίδου, Δάρδα, Γάτση, Κολτσιάκη, Βλάχου, Δαμιανίδου, Καλαϊτζίδου -λ / Κανονίδου -λ, Ντουντούδη, Ηλιάδη-Μανου, Σπύρου.

Μακεδόνες - ΕΑ Λάρισας 3-1

 

Επόμενη αγωνιστική 24/10

ΓΣ Ηρακλής - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας

Πήγασος Πολίχνης - ΕΟ Σταυρούπολης

ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου

25/10 ΑΣΚ Λαγκαδά - ΑΣ Μακεδόνες

ΕΑ Λάρισας - ΡΕΠΟ

 

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Τρομάζει τους πάντες η πολιτική ήττα Ρέντσι

Ο Ιταλός καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης Franco Panvocelli εξηγεί στο NEWS 247 τι πρέπει να περιμένει η Ευρώπη από την Ιταλία την επομένη του δημοψηφίσματος, γιατί ο Ματέο Ρέντσι ρίσκαρε το πολιτικό του μέλλον και πως μπορεί να επηρεαστεί η Ελλάδα από τη νίκη του "Όχι" (Pics)

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Να 31 μεγάλες σειρές για να λιώσεις σε μαραθώνιο

Γιατί 31; Γιατί όχι; 31 ολοκληρωμένα τηλεοπτικά classics σε μια βολική λίστα για να γεμίζεις τυχόν κενά.

ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ

Ας λέει ότι θέλει ο Ερντογάν. Η Ελλάδα δεν θα αφήσει τίποτα να πέσει κάτω

Μήνυμα προς τον πρόεδρο της Τουρκία, τις αλυτρωτικές πρακτικές της FYROM, αλλά και προς τους Ευρωπαίους αναφορικά με το χρέος της χώρας στέλνει με συνέντευξή του στη δημόσια τηλεόραση ο Προκόπης Παυλόπουλος

SPECIAL EDITION

Οι Ελληνίδες MILF που αξίζουν μια θέση στο ημερολόγιο της Pirelli

To νέο ημερολόγιο της Pirelli, που μόλις κυκλοφόρησε αποτελεί και την επίσημη έναρξη της χρονιάς της MILF (Mothers I Like To Follow). Εννοείται πως δεν θα μέναμε τα χέρια σταυρωμένα.

CELEBRITY

Στο νοσοκομείο η τραγουδίστρια Αγγελική Ηλιάδη

Η τραγουδίστρια αναγκάστηκε να αναβάλει τις εμφανίσεις της σε νυχτερινό κέντρο της Αθήνας, ενώ μετήχθη στο νοσοκομείο για ιατρική παρακολούθηση

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24