ΒΟΛΕΪ

Σαρωτικός ο Ηλυσιακός, 3-0 την ΑΕΚ

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΑΕΚ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Πιάνοντας εξαιρετική απόδοση ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί της ΑΕΚ και έτσι η άνοδος στη Volleyleague γυναικών θα κριθεί σε τρίτο αγώνα.

Ο Ηλυσιακός νίκησε με 3-0 σετ την ΑΕΚ στο κλειστό των Ιλισσίων και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των τελικών της Pre League. Η ομάδα των Ιλισίων ήταν εντυπωσιακή και δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στις κιτρινόμαυρες.

Σε αντίθεση με τον πρώτο αγώνα στον οποίο οι δύο ομάδες είχαν πολλές μεταπτώσεις στην απόδοσή τους, ο Ηλυσιακός ήταν σταθερά ανώτερος από την ΑΕΚ και έφτασε εύκολα στη νίκη με 3-0.

Με καλό σερβίς και αποτελεσματικότητα στην επίθεση οι παίκτριες του Αποστολογιωργάκη δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην ΑΕΚ. Στην αντίπερα όχθη οι κιτρινόμαυρες παρουσιάστηκαν χωρίς λύσεις και ιδιαίτερα αγχωμένες κάνοντας πολλά λάθη.

Έτσι, η άνοδος στη Volleyleague Γυναικών θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι που θα γίνει στη Νέα Φιλαδέλφεια το Σάββατο 28 Απριλίου (19.30).

Ηλυσιακός - ΑΕΚ 3-0

Τα σετ: 25-21, 25-17, 25-16

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Αποστολογιωργάκης): Αναγνώστου, Χριστοδούλου, Χαμπηλομάτη, Μπέμπη, Σωτηρίου, Λιαρούτσου / Παπαδάκη (λ).

ΑΕΚ (Σαμαράς): Γκρέκα, Μαλουσάρη, Χρυσομάλλη, Οικονομίδου, Μπίσκου, Ζίγκα / Μπελιά (λ), Αντωνιάδη, Λύρα.