Ήττα του Ολυμπιακού στην Ουγγαρία

Η Μπέκεστσάμπαϊ νίκησε τον Ολυμπιακό με 3-1 σετ στην πρεμιέρα του CEV Cup των γυναικών, έτσι οι "ερυθρόλευκες" θα έχουν δύσκολο έργο στην ρεβάνς

Με ήττα ξεκίνησε το CEV Cup η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού, καθώς η Μπέκεστσάμπαϊ νίκησε με 3-1 σετ στην Ουγγαρία και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα εν όψει της ρεβάνς στην Ελλάδα σε δύο εβδομάδες (11/10).

Στην πόλη, Μπέκεστσάμπα, οι "ερυθρόλευκες" έχασαν το πρώτο σετ με 16-25, πήραν το δεύτερο σετ με 27-25 σε 32 λεπτά, έχασαν το τρίτο με 23-25 και "παραδόθηκαν" στο τέταρτο, χάνοντας με 13-25.

Τα σετ: 25-16 (24'), 25-27 (32'), 25-23 (29'), 25-13 (23')

ΜΠΕΚΕΣΤΣΑΜΠΑΪ (Σ. Νεντέλκοβιτς): Τάλας 2 (1/6 επ., 1 άσος), Σους 7 (6/26 επ., 1 μπλοκ), Σάκμαρι 21 (20/41 επ., 1 μπλοκ, 64% υπ. - 54% άρ.), Μάτιτς 24 (21/38 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ, 56% υπ. - 37% άρ.), Κλέμεντ 12 (8/21 επ., 4 μπλοκ), Μπόντναρ 9 (5/13 επ., 3 άσοι, 1 μπλοκ), Μολκσάνι -λ. (45% υπ. - 27% άρ.) / Ιλιες, Φαμπιάν, Σπιν -λ., Νάγκι

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπρ. Κοβάτσεβιτς): Χριστοδούλου 3 (2/4 επ., 1 μπλοκ), Κωνσταντίνου 12 (12/40 επ.), Λαζάρεβιτς 11 (8/40 επ., 3 μπλοκ, 61% υπ. - 47% άρ.), Μαλασάι 15 (12/33 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ, 62% υπ. - 46% άρ.), Λαμπρούση 10 (6/14 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ), Εμμανουηλίδου 6 (2/10 επ., 4 μπλοκ), Κονόμη -λ. (69% υπ. - 54% άρ.) / Γιώτα 7 (6/8 επ., 1 μπλοκ), Κοκκινάκη - λ., Τέζα.

Να διευκρινίσουμε πως Λιναμάρ είναι ο χορηγός και όχι το όνομα της ομάδας...