ΤΕΝΙΣ

Σερένα: "Έναν εσπρέσο παρακαλώ"

Η Σερένα Γουίλιαμς είχε ανάγκη από έναν καφέ και δεν δίστασε να ζητήσει έναν εσπρέσο για να ξυπνήσει. Αφού έχασε το πρώτο σετ πήρε τελικά εύκολα την νίκη με 2-1. (VIDEO)

Ένα σπάνιο στιγμιότυπα μας χάρισε η Σερένα Γουίλιαμς στον αγώνα της με την Φλάβια Πενέτα για το Hopman Cup. Η Αμερικανίδα ξεκίνησε τραγικά τον αγώνα και έχασε το πρώτο σετ με 6-0.

Αμέσως μετά ρώτησε τη διαιτητή εάν επιτρέπεται να πιει έναν εσπρέσο προκαλώντας το γέλιο όλων όσων κατάλαβαν τι συνέβη.

Το αίτημα της έγινε αποδεκτό και λίγο αργότερα ένα ball girl της πήγε έναν διπλό εσπρέσο και τα αποτελέσματα της καφεϊνης στον οργανισμό της Σερένα, ήταν άμεσα... Τελικά η Σερένα γύρισε το παιχνίδι και πήρε τη νίκη με 2-1 σετ.

Αμέσως μετά τον αγώνα η Σερένα τόνισε: "Είμαι ακόμη με lag από το ταξίδι και η Φλάβια έπαιζε πάρα πολύ καλά. Κάθε άνθρωπος χρειάζεται έναν καφέ. Εγώ πίνω καφέ κάθε πρωί, διαφορετικά δεν μπορώ καν να περπατήσω. Ήθελα ένα καφέ με το κουλούρι μου (αναφερόταν στο σκορ) και ήταν πραγματικά καλός" τόνισε μεταξύ άλλων.