ΠΟΛΟ

Με κορυφαία την Αβραμίδου, 10-8 ο Ολυμπιακός την Κίνα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2018 / FINAL-4 / ΤΕΛΙΚΟΣ / ΟΣΦΠ -  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ.  (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2018 / FINAL-4 / ΤΕΛΙΚΟΣ / ΟΣΦΠ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ. (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Τη νίκη με 10-8 πήρε ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα του Challenge Cup Γυναικών επί της Εθνικής Κίνας, στο κολυμβητήριο "Αντ. Δημητρόπουλος" της Γλυφάδας. Πρώτη σκόρερ η Αβραμίδου με τρία γκολ.

Τη νίκη με 10-8 πήρε χθες (29/4) ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα του Challenge Cup Γυναικών επί της Εθνικής Κίνας, στο κολυμβητήριο "Αντ. Δημητρόπουλος" της Γλυφάδας.

Σε ένα παιχνίδι που αποτελεί προετοιμασία και για τις δύο ομάδες, η ελληνική ομάδα προηγήθηκε με 4-2 στην πρώτη περίοδο, με τις Κινέζες να μειώνουν τη διαφορά στο γκολ (6-5) στο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο η Κίνα ισοφάρισε το σκορ σε 7-7 και στη συνέχεια σε 8-8, όμως δύο γκολ των Αβραμίδου και Τσουκαλά χάρισαν τη νίκη στον Ολυμπιακό.

Οκτάλεπτα: 2-4, 3-2, 2-1, 1-3

Κίνα (Γκονγκ Νταλί): Λιν, Γινγκ, Σιαόχαν 1, Ντούνχαν, Χουάν, Νινγκ 1, Νονγκ 1, Σιαβέν, Ζεβέν, Ντάντι, Σιάο 2, Ζιγνκ 2, Γινένγκ, Γιβέν, Γκουανάν 1.

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε., Έγκενς 2, Ελευθεριάδου, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 1, Πλευρίτου Μ., Έμολο 2, Τσουκαλά 2, Μυριοκεφαλιτάκη, Σταματοπούλου, Πλευρίτου Β., Κωνσταντοπούλου, Φουντωτού.

Photo Credits: Eurokinissi