ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Τέλος το παγκόσμιο για την Ελλάδα

Μετά και τη δεύτερη ήττα από τη FYROM στα Σκόπια ολοκληρώθηκε η προσπάθεια της εθνικής ομάδας χάντμπολ των ανδρών στα πλέι οφ του παγκοσμίου πρωταθλήματος το 2015.

Βαριά ήττα από την ανώτερη FYROM υπέστη η εθνική ανδρών με 35-23 στον επαναληπτικό των πλέι οφ του παγκοσμίου πρωταθλήματος του 2015 που θα πραγματοποιηθεί στο Κατάρ.

Η ελληνική ομάδα είχε γνωρίσει την ήττα με 27-25 στον πρώτο αγώνα στα Άνω Λιόσια, χάνοντας ουσιαστικά κάθε ελπίδα πρόκρισης.

Στα Σκόπια σήμερα η εθνική ομάδα προηγήθηκε με 2-1, αλλά έμεινε οκτώ λεπτά δίχως γκολ. Δέχθηκε σερί 8-0 και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Σκοπιανούς να προηγούνται με 9-2. Παρά τις αλλαγές του Γιώργου Κρανάκη η εθνική δεν κατάφερε να πλησιάσει. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 19-9 στο ημίχρονο.

Το επιθετικό πρόβλημα της ελληνικής ομάδας συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά άγγιξε τα 14 γκολ (34-20 στο 56').