ΣΤΗΛΕΣ

Τσίμπησε την "πραμάτεια" του αντιπάλου

Ο Χούι Ράμος της Ρόντα έπιασε τα γεννητικά όργανα του Άρον Γιόχανσον της Άλκμααρ. Τελικά δεν γλίτωσε την αποβολή, ενώ ο αντίπαλος του σκόραρε (video)

Ένα ιδιαίτερο περιστατικό έπιασε η κάμερα αναμέτρηση της Ρόντα με την Άλκμααρ, καθώς ο αμυντικός των γηπεδούχων, Χούι Ράμος... τσίμπησε τα γεννητικά όργανα του επιθετικού των φιλοξενούμενων, Άρον Γιόχανσον.

Ο Γιόχανσον αμέσως διαμαρτυρήθηκε στους διαιτητές, χωρίς αποτέλεσμα, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Ράμος δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε.

Αυτή είναι η 2η φετινή αποβολή του και 10η για τη Ρόντα που ισοφάρισε έτσι το αρνητικό ρεκόρ της Χρόνινχεν από το 1997-1998 και έχει άλλες τρεις αγωνιστικές για να το σπάσει!

Η Ρόντα μάλιστα έχει 93 κόκκινες κάρτες στην 1η κατηγορία της Ολλανδίας, επίδοση ρεκόρ με την Ουτρέχτη να ακολουθεί με 89, ενώ όσον αφορά το σημερινό θύμα, τον Αρον Γιόχανσον, σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο (για 17η φορά φέτος) και το τελικό σκορ ήταν 2-2.