ΠΑΡΑΞΕΝΑ

Τρομερή γκάφα από τερματοφύλακα στο φινάλε

Η γκάφα της χρονιάς για τον τερματοφύλακα της Φορτούνα Σίταρντ που δεν είδε αμυντικό πίσω του με αποτέλεσμα να χάσει τη μπάλα και να ισοφαριστεί η ομάδα του στο 93ο λεπτό (VIDEO)!

Αυτή τη γκάφα θα τη θυμάται σε όλη του την καριέρα. Αναφερόμαστε στον Τερ Βέλεν της Φορτούνα Σίταρντ, ο οποίος από το επόμενο κιόλας παιχνίδια θα έχει τα μάτια του... δεκατέσσερα. Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή.

Η Φορτούνα προηγήθηκε στο σκορ της Τέλσταρ στο 90ο λεπτό και όλα έδειχναν πως θα έφευγε με το πολύτιμο τρίποντο. Δυστυχώς, η απροσεξία του Τερ Βέλεν (ή πανουργία του αντιπάλου) έφερε την ισοφάριση στο 93'.

Ο Ολλανδός γκολκίπερ έγινε κάτοχος της μπάλας, όμως δεν πρόσεξε πως πίσω του ήταν αντίπαλος. Έτσι, όταν άφησε τη μπάλα να κυλήσει ο Ίπερεν του την έκλεψε και έγραψε το τελικό 1-1.