ΣΤΗΛΕΣ

Το unfair χτύπημα του Ζουνίνιο

Ο Ζουνίνιο έχασε τα νεύρα του στο τελευταίο ματς των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς και έβγαλε νοκ-άουτ τον αντίπαλο τερματοφύλακα με ξαφνικό... σουτ (video).

Βλέποντας την ομάδα του να χάνει με 1-0 από την Κάνσας Σίτι, το ματς να έχει μπει στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων και τους αντιπάλους να κάνουν καθυστερήσεις, ο Ζουνίνιο αποφάσισε να βγάλει προς τα έξω το άσχημο πρόσωπό του.

Ο 38χρονος Βραζιλιάνος άσος είδε τη μπάλα στρωμένη μπροστά του και έκανε ξαφνικά σουτ προς τον αντίπαλο κίπερ, Τζίμι Νίλσεν, ο οποίος έπεσε ξερός στο έδαφος για να "υποχρεώσει" τον διαιτητή να δείξει την κόκκινη κάρτα.

Φυσικά, η συγκεκριμένη φάση έγινε ακόμα πιο εντυπωσιακή από το γεγονός ότι ενώ η μπάλα χτύπησε τον Νίλσεν στον ώμο, εκείνος έπιασε το... κεφάλι του για να σιγουρέψει πως ο Ζουνίνιο δεν θα μείνει ατιμώρητη η απερισκεψία του Ζουνίνιο.