ΣΤΗΛΕΣ

Ο απίστευτος Σκοπιανός τερματοφύλακας

Και όμως συνέβη: το δεύτερο ημίχρονο στο Σκόπια-Σκωτία ξεκίνησε με ανυπεράσπιστη την εστία των γηπεδούχων καθώς ο γκολκίπερ ήταν στα αποδυτήρια. Δείτε το video!

Όταν οι δύο ομάδες επέστρεψαν στο χορτάρι για το δεύτερο ημίχρονο, στο πλαίσιο της μεταξύ τους αναμέτρησης για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2014 την περασμένη Τρίτη, ουδείς -συμπεριλαμβανομένου του διαιτητικού τρίο- αντιλήφθηκε πως απουσίαζε ο γκολκίπερ από τα Σκόπια.

Το αποτέλεσμα ήταν ο άρχοντας του αγώνα, ο Γάλλος Φρέντι Φοτρέλ, να σφυρίξει την έναρξη του αγώνα, με τους γηπεδούχους να ανταλλάσουν 2-3 πάσες στην περιοχή τους πριν όμως καταλάβουν πως η εστία ήταν άδεια.

Αυτομάτως, ο διαιτητής σφύριξε για τη διακοπή του παιχνιδιού την ώρα που ο Τόμισλαβ Πατσόβσκι έμπαινε αργοπορημένος στον αγωνιστικό χώρο και έτρεχε για να κάτσει κάτω από τα γκολπόστ.

Απολαύστε μία φάση που σπάνια συναντάμε στα γήπεδα...